На Херсонщині запустили потужну вітроелектростанцію

Урочисте відкриття вітропарку «Новотроїцький» відбулося поблизу села Сиваське на Херсонщині. Його загальна потужність складає 70 МВт.

Таким чином «Новотроїцький» став однією з трьох найпотужніших вітроелектростанцій в Україні. Наразі відкрита лише перша черга, яка складається з трьох вітряків. Для будівництва станції використовувалось найсучасніше обладнання данської фірми «Vestas».

Вітроелектростанція це не лише крок на шляху до розробки альтернативної електроенергії, а ще й вдалий приклад інвестування в економіку країни У подальшому планується змонтувати 12 вітроенергетичних установок, – повідомляє прес-служба Херсонської облдержадміністрації.

«Запуск чергового «зеленого» проекту доводить, що інвестори активізувалися й зацікавлені вкладати кошти у встановлення електростанцій з відновлюваних джерел енергії». Сума інвестицій становить більше 60 млн. євро», – повідомив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.

Карл Стурен, генеральний директор компанії «Віндкрафт Україна», що займається будівництвом вітропарку, зазначив, що повністю впевнений в інвестиційній безпеці регіону та підтримці місцевої влади.

До кінця 2018 року компанія «Віндкрафт Україна» планує почати будівництво ще декількох ВЕС, потужністю 96 МВт.