На Харківщині виявлено понад 50 тонн фальсифікату й отруйних речовин

За висновками профільних експертів, потрапляння такої партії неякісної продукції до аграріїв могло завдати суттєвої шкоди сільському господарству.

Служба безпеки України на Харківщині заблокувала масштабне виготовлення контрафактної сільгоспхімії. На підпільних підприємствах виявлено понад 50 тонн фальсифікату і отруйних речовин.

Оперативники спецслужби встановили, що організували нелегальний бізнес керівники кількох комерційних фірм. Вони виготовляли контрафактні засоби для боротьби зі шкідниками та хворобами рослин. Усе це – під виглядом торгових марок відомих світових і українських брендів.

Для виробництва ділки використовували хімічні сполуки, які за світовими стандартами належать до високонебезпечних отруйних речовин. Фальсифіковані агрохімікати зловмисники продавали фермерам по всій території України.

Правоохоронці провели у Харкові та області 14 обшуків за місцями виготовлення та зберігання фальсифікату. Під час слідчих дій виявили: обладнання для виробництва фальсифікованих засобів; готову контрафактну продукцію; отруйну сировину; прес-форми з логотипами іноземних фірм; етикетки із назвами препаратів та голографічним зображенням.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Загальна вартість вилученого становить, за попередніми оцінками, понад 5 млн грн, повідомили на офіційному сайті СБУ. За висновками профільних експертів, потрапляння такої партії неякісної продукції до аграріїв могло завдати суттєвої шкоди сільському господарству.