На Харківщині викрили схему підробки ПЛР-тестів

Служба безпеки України викрила чергову схему підробки результатів тестувань. Відомо, що "Covid-бізнес" приносив зловмисникам до 1млн гривень щомісяця.

СБУ викрила схему підробки результатів ПЛР-тестів, яку організували працівники однієї з приватних лабораторій разом із представниками туристичного агентства. Про це повідомляє Служба безпеки України.

Як відомо, туроператор пропонував “послугу” громадянам, які планували виїхати за кордон або вже повернулися, щоб не дотримуватися вимог встановленого строку самоізоляції. Довідки видавали без проведення обстеження пацієнта та відбору матеріалів для дослідження. Інфікована людина мала змогу вільно отримати негативні результати тестування.

За даними спецслужби, протиправна схема існувала з початку 2020 року. Щомісяця видавали близько тисячі довідок, а вартість кожної становила 800 гривень.

У ході проведених обшуків за місцями проживання обвинувачених та за 10 адресами приватних лабораторій правоохоронці вилучили сфальсифіковані довідки про результати ПЛР-тестів, підроблені печатки, офіційну документацію та комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності.