На Харківщині чоловік виготовляв паспорти так званих”ДНР” та “ЛНР”

Викрито мешканців Харківщини у виготовленні нелегалам документів для перетину державного кордону – внутрішня безпека Нацполіції

Зловмисники займалися виготовленням та збутом підроблених документів особам для незаконного перетину кордону України з боку Росії та тимчасово окупованої території.

До кримінальних оборудок виявився причетний 46-річний мешканець Харківщини. Чоловік приймав замовлення на виготовлення фальшивих паспортів громадянина України, Російської Федерації, так званих «ДНР» та «ЛНР», карток платників податків, посвідок на постійне чи тимчасове проживання, закордонні паспорти, дипломи про вищу освіту тощо.


Його 45-річний спільник відповідав за виготовлення підроблених документів, зокрема із захисними голографічними елементами, які видаються органами виконавчої влади. За роботу змовники бралися лише після попередньої 100-відсоткової оплати.

Правоохоронці здійснили кілька оперативних закупок різного роду документів, експертиза яких підтвердила факт підробки.

Під час обшуків виявлено та вилучено: підроблені штампи та печатки органів виконавчої влади, бланки суворої звітності, документи з ознаками підробки, устаткування для виготовлення підроблених документів, оргтехніку, «чорнові» записи.