На Чернівецькій митниці ДБР припинило контрабанду товарів із Румунії на 2,5 мільйона гривень

У такий спосіб імпортери намагалися уникнути сплати близько пів мільйона гривень мита.

Працівники ДБР викрили протиправну схему переміщення товарів через міжнародний пункт пропуску “Порубне-Сірет” без сплати митних зборів. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

До схеми були залучені працівники Чернівецької митниці, які сприяли незаконному переміщенню товарів через кордон. Вони оформлювали вантажні автомобілі з товаром як “порожні” та безперешкодно пропускали їх на територію України.

Після проходження митно-прикордонного контролю двох таких вантажівок оперативники ДБР зупинили їх та виявили 6,5 тисяч кілограмів одягу на загальну суму близько 2,5 мільйона гривень.

На водіїв цих вантажних авто складено протоколи про порушення митних правил, а товар – вилучено. Їм загрожує конфіскація товару та штраф на суму його вартості.

Наразі тривають першочергові слідчі дії, проводяться відповідні експертизи та допити свідків.

Перевіряються інші факти незаконного переміщення товарів у такий спосіб.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від 500 до 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підписуйтесь на наш канал telegram