На Чернігівщині аграрії будують поливну систему з Десни без дозвільних документів, – Держекоінспекція

На додачу до штрафу у 850 грн, державна екологічна інспекція України проаналізує завдану шкоду за проведення незаконних робіт та її шкода буде стягуватись у встановленому законодавством порядку.

Про початок прокладання траншеї для поливу з Десни “Кий-Інфо” писало раніше. Зокрема нагадаємо, що у Чернігівській області компанія ТОВ “Агроресурс-2006” почала прокладати поливну систему на землі, яку орендує у жителів Ушнянського старостинського округу.

Початок будівництва викликало занепокоєння місцевих, після чого скликали нараду, куди запросили директора ТОВ “Агроресурс-2006” Руслана Тиненика для роз’яснення ситуації.

На зустрічі директор компанії пояснив жителям, що виводить свою діяльність на новий рівень та планує вирощувати елітні сорти картоплі, а для цього прокладає систему меліорації.

Цікавим на зустрічі залишився той факт, що орендар вказав лише про початок виготовлення дозвільної документації, а відповідно до чинного законодавства, ця документація мала бути вже підготовленою до початку роботи.

Зрозуміло, що не маючи перспектив на отримання дозволів і погоджень усіх відповідних служб, результатів експертиз екологічних інспекцій, жоден підприємець не став би «заривати в землю» такі шалені кошти“, – заявив представник ТОВ “Агроресурс-2006”.

Для того, щоб прояснити ситуацію остаточно, Центр медіарозслідувань «Булава» звернувся за роз’ясненням до Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, направивши туди офіційний запит на доступ до публічної інформації.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

У своїй відповіді, в.о. начальника Держекоінспекції Валентина Дзюба вказала на те, що ТОВ “Агроресурс-2006” по факту проведення робіт із копання траншеї для прокладання трубопроводу на землях сільськогосподарського призначення між селами Ушня та Дібрівка дозволу не мала.

Далі директора ТОВ “Агроресурс-2006” Руслана Тиненика буде притягнуто до адмінвідповідальності, він також повинен сплатити штраф у розмірі 850 грн.

Наразі вирішується ситуація з будівництвом системи поливу, про результати якої стане вже відомо після проведення позапланової перевірки.