НА ЧЕРКАЩИНІ ДОПИТАЛИ ВІРЯН, ЯКІ ПЕРЕЙШЛИ В ПЦУ

УПЦ (МП) робить все можливе, щоб утримати свої парафії від переходу в ПЦУ

До поліцейського відділку в селі Бужанка що на Лисянщині слідчі поліції викликали десятки людей, членів релігійної громади місцевої православної церкви. Від людей вимагали дати свідчення про нібито незаконні дії громади щодо переходу до ПЦУ, повідомляють Вісті Черкащини

«Нас покликали сюди щоб дати свідчення слідчим фіскальної служби з області згідно заяви в обласну прокуратуру ієрея Василя Яводчака про нібито незаконні дії з нашого боку щодо переходу громади до ПЦУ. Приїхали аж 5 слідчих, які розпитують, чи справді були збори громади, чи обирали голову, секретаря, як голосували, хто ставив підписи. Словом, дивні запитання. Адже все це можна побачити в протоколах. Вважаємо це чиєюсь замовною акцією», – поділилися присутні.

Минулого року, громада села Бужанка на загальних зборах переважною більшістю голосів, прийняли рішення про перехід до Православної Церкви України. До Черкаської ОДА було подано Статут із змінами та доповненнями і після детального вивчення документів тодішній голова облдержадміністрації Ігор Шевченко підписав рішення про перереєстрацію громади. 

В свою чергу, керівництво УПЦ (МП) робить все можливе, щоб утримати свої парафії від переходу в ПЦУ. Прихильників ПЦУ, як у Бужанці, називають розкольниками, фактично сіючи в громаді релігійну ворожнечу, – кажуть місцеві.

«Вони (УПЦ (МП) проводять службу в церкві, вважаючи її чи не своєю власністю, а нас і на поріг не пускають, ключі не віддають. Хоча будувалася вона на кошти громади. Кожен здавав стільки міг, а орендарі земель, які, до речі, теж виступають за свою, незалежну українську церкву, вклали у будівництво десятки тисяч гривень. Інша справа, як розподілялися Яводчаком ці кошти. Адже будівництво, яке триває більше 10 років, до цього часу не закінчене. З цього приводу у громади виникає багато запитань», – розповів один з активістів. 

Втім, попри супротив УПЦ (МП) на Лисянщині відбувається процес переходу таких віруючих і навіть окремих священиків до ПЦУ і є всі підстави вважати, що цей процес триватиме і надалі. 

Фото: Вісті Черкащини