НА АНДРІЇВСЬКОМУ УЗВОЗІ ПЛАНУЮТЬ ЗАВАДИТИ СТВОРЕННЮ СКВЕРУ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СЛІПАКА

Про це повідомила громадська активістка, членкиня Головної ради в Українському товаристві охорони пам’яток історії та культури - Ольга Рутковська.

Сумно що унікальна вулиця, без перебільшення найулюбленіша вулиця для киян та гостей міста сьогодні опинилася в центрі скандалу, підігрітого недалекоглядними людьми. На шпальтах колись поважного видання ГОРДОН Бульвар Гордона з’явилось колективне звернення, що м’яко кажучи викликає подив…

Діячі культури проти увічнення пам’яті унікального творця, всесвітньовідомого оперного співака, Героя України Василя Сліпака…В це складно повірити, але є ніби офіційне звернення. В ньому ще одна не менш дивна новина: майданчик для встановлення скульптури видатного митця чомусь вважається місцем колишнього борделю. І з таким дивним зверненням лист за підписом поважних людей, яких ми щиро поважали вийшов на адресу Президента України та Київського міського голови. Це сором і сум, – написала Ольга на своїй сторінці у Фейсбук.

Ольга Рутковська акцентує увагу на тому, що ряд діячів культури та митців підтримали ідею створення скверу. Більше того, інформація, що в тому місці був бордель – не відповідає дійсності. Також вона наводить історичну довідку, що було на місці майбутнього скверу ім. Василя Сліпака, який буде на Андріївському узвозі.

Сім’я Ф. Попова володіла наріжною садибою 25 років. В 1843–1849рр. належав С. Гогоцькому (1813–1889), видатному богослову, педагогу, публіцисту, представнику київської філософської школи, автору “Философского лексикона” – фактично першої вітчизняної філософської енциклопедії. Пізніше будинок ще 10 разів змінив хазяїв. Серед них у 1915–1916рр. був відомий київський терапевт Ф. Бурчак, старшина Зібрання товариства домовласників Києва, гласний Міської думи, віце-голова Правління Товариства Швидкої медичної допомоги, член багатьох громадських і добродійних об’єднань. Будинок знесений в травні 1982р..”

Змішати з брудом ім’я Героя України, видатного митця сучасності, що майже 5 років тому віддав своє життя за нашу незалежність саме цього року – на 30-ту річницю Незалежності України… Це має вже специфічні ознаки, – написала Ольга.

Василь Сліпак: всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник Революції Гідності та бойових дій на Сході України. Позивний «Міф». Загинув у бою від кулі снайпера 26 червня 2016 року. Кавалер ордена «За мужність» І ст., Герой України, кавалер ордена «Золота Зірка».