На “Алеї зірок” у Києві з’являться нові імена

Чотири нових імені з'являться на "Алеї зірок".

У межах ХІ Загальнонаціональної акції «Зірка України» у Києві з’являться чотири нових “зірки”. Про це повідомляє Укрінформ.

«18 вересня 2021 року о 17:30, на «Алеї Зірок» (площа Перемоги, 3) буде увічнено імена людей, завдяки яким в історії сучасної української культури з’явилися нові яскраві сторінки. Це – Ігор Поклад, Оксана Білозір, Іво Бобул та Наталія Шелепницька», – йдеться в повідомленні.

Ігор Поклад – видатний український композитор, народний артист України, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка. В творчому доробку маестро велика кількість музики до вистав для театру та кіно, але насамперед він відомий як автор сотень пісень, багато з яких давно вважаються народними. «Ой, летіли дикі гуси», «Чарівна скрипка», «Пісня про матір», «Посміхнися, доле», «Кохана» – це пісні, які увійшли в золотий фонд української естради.

Оксана Білозір – співачка, яку називають «співуча душа України». Народна артистка України, громадська діячка, волонтер, політик. «Україночкою» її назвала вся Україна ще на початку 90-х. Співачка популярна як в Україні, так і за кордоном, її патріотичні пісні надихають українців на осмислення своєї національної ідентичності та боротьбу за незалежність України.

Іво Бобул – народний артист України, співак, композитор, педагог. Чимало пісень з репертуару Бобула стали відомими шлягерами: “Душі криниця”, “Місячне колесо”, “Якщо любиш, кохай”, “На Україну повернусь”, «Скрипалю», «Одна єдина». В репертуарі артиста – і перлини світової класики, яким він надає власного стилю, як «Крістина», «Пам’яті Карузо», «Yesterday», «Luna Tu», «Fall in love», «Espera», «Liberta».

Наталія Шелепницька – співачка академічного жанру, актриса, професор вокалу, композитор, громадський діяч, народна артистка України, володарка багатьох нагород і титулів. У її творчому доробку понад тисячу творів: арії з опер українських і зарубіжних композиторів, романси, народні пісні, композиції в стилі NeoClassic, авторська музика.

На урочисту церемонію нагородження лауреатів та відкриття іменних “зірок” запрошені відомі діячі культури, представники ділової та політичної еліт, зірки шоу-бізнесу та спорту, журналісти провідних ЗМІ.

На іншій локації цього ж вечора відбудеться святковий концерт, у якому прозвучать твори Ігоря Поклада та пісні з репертуару Оксани Білозір, Іво Бобула та Наталії Шелепницької.

«Алея Зірок» заснована 2001 року в межах загальнонаціональної акції «Зірка України» як символ найвищого визнання. Першою стала іменна зірка Василя Зінкевича, в різні роки лауреатами цієї престижної нагороди, зокрема, стали Софія Ротару, Євгенія Мірошниченко, Сергій Бубка, хор ім. Г. Верьовки та Анатолій Авдієвський, Богдан Ступка, Ада Роговцева, Олег Блохін, Тарас Петриненко, Михайло Воронін, Дмитро Гнатюк, Юрій Рибчинський, Олександр Злотник, Мирослав Вантух із Національним заслуженим академічним ансамблем танцю ім. Павла Вірського.

Зазначається, що номінантами акції «Зірка України» можуть стати люди, які мають найвищі досягнення в професійній сфері та здобули всенародне визнання в галузі культури, мистецтва та спорту. Подавати своїх кандидатів можуть знакові для України творчі та спортивні заклади (організації). Рішення про визначення лауреатів ухвалює Вища академічна рада під головуванням першого Президента України Леоніда Кравчука. Акція заснована за розпорядженням Адміністрації Президента України №1-15/69 та за дорученням Кабінету Міністрів України №26 від 28.03.2001.