МЗС розчарувались відсутністю чіткої позиції координаторки ООН в Україні 

В МЗС України розчаровані відсутністю чіткої позиції офісу гумантарної координаторки ООН в Україні щодо ракетного обстрілу Росії по залізничній станції в Чаплиному 24 серпня.

Підписуйтесь на нас у telegram

У результаті обстрілу по залізничній станції в Чаплиному було вбито двадцять п‘ять цивільних людей, зокрема двоє дітей.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на повідомлення речника МЗС Олега Ніколенко у Facebook.

Він нагадав, що міністерство оборони РФ публічно зізналося в скоєнні цього воєнного злочину.

“Заклики високої представниці ООН до «всіх сторін» дотримуватися міжнародного гуманітарного права виглядають відірваними від реальності. Прирівняння жертви до агресора є абсолютно неприйнятним”, – написав він.

У свою чергу гуманітарна координаторка ООН в Україні Деніз Браун після ракетного удару росії по залізничній станції Чаплине у Дніпропетровській області закликала «всі сторони» дотримуватися міжнародного гуманітарного права.

«Я справді шокована ударами, які вчора вбили та поранили мирних жителів поблизу залізничної станції в Чаплиному, що у центральній Україні. Діти були вбиті під час цієї атаки, і вони померли в місцях, де вони сподівалися бути у безпеці, у своїх будинках або подорожуючи зі своїми родинами. Так, вони повинні були бути у безпеці, а вони не були», — йдеться у заяві координатора.

Також вона згадала про інтенсивні обстріли прифронтових міст, зокрема Нікополя та Зеленодольська на Дніпропетровщині.

«Усі без винятку сторони повинні поважати свої зобов’язання згідно з міжнародним гуманітарним правом і постійно дбати про збереження цивільних осіб та цивільної інфраструктури, щоб вони були захищені, їхні будинки збережені, а основні послуги надавалися», — зазначила Деніз Браун