МЗС Росії наказало дипломатам переслідувати за кордоном артистів, які виступають проти

У центрі скандалу вже опинилися музиканти із гурту «Бі-2».

Влада Росії вирішила звернути увагу на знаменитостей, які виступають із критикою війни в Україні, розв’язаною за наказом президента країни-агресорки Владіміра Путіна, та знаходяться за кордоном. Такі кроки послідували за безпрецедентними переслідуваннями супротивників повномасштабного вторгнення всередині Росії, повідомляє Bloomberg.

Міністерство закордонних справ країни-агресорки наказало дипломатам переслідувати російських артистів та інших знаменитостей, які виступають проти Путіна та підтримують Україну у так званих «дружніх країнах».

Так, у центрі скандалу вже опинилися музиканти гурту «Бі-2», які виступили проти війни. Їх затримали у Таїланді за порушення міграційного законодавства після двох концертів на Пхукеті.

Москва домагалася депортації музикантів, які мали російське громадянство, до Росії. У чотирьох учасників гурту було ізраїльське громадянство, а в одного – ще й австралійське. Після переговорів за участю консульств Ізраїлю та Австралії музикантів депортували до Тель-Авіва.

Прессекретар МЗС Росії Марія Захарова звинувачувала «Бі-2» у спонсоруванні тероризму через їхню публічну підтримку України. Проурядовий депутат Андрєй Луговой, якого під час британського розслідування було визнано винним у отруєнні російського шпигуна-дисидента Алєксандра Літвінєнка у Лондоні у 2006 році, пішов ще далі.

«Нехай хлопці готуються: скоро вони гратимуть і співатимуть на ложках та на металевих тарілках, чечітку перед співкамерниками», – написав він у Telegram.

За оцінками, близько мільйона росіян залишили країну-агресорку після початку повномасштабного вторгнення в Україну у лютому 2022 року. Це стало найбільшим витоком мізків з часів Радянського Союзу. До них входять діячі культури, а також ті, кого російська влада називає «іноземними агентами».

У Росії також ухвалили закон, який дозволяє конфіскацію майна людей, звинувачених у «дискредитації армії». До них зараховують тих, хто виступає із критикою війни.

«Абсолютна більшість виступає за необхідність покарання зрадників, які з-за кордону поливають брудом нашу країну, солдатів та офіцерів», — заявив соратник Путіна та спікер нижньої палати парламенту Вячєслав Володін.