МИРОТВОРЦІ НА ДОНБАСІ ПИТАННЯ СУМНІВНЕ

Питання миротворчої місії ООН на Донбасі залишається актуальним і понині. Але його запровадження видається малоактуальним. Таку думку висловив постійний представник України в ООН Сергій Кислиця в інтерв'ю РБК-Україна.

Питання миротворчої місії ООН на Донбасі залишається актуальним і понині. Але його запровадження видається малоактуальним. Таку думку висловив постійний представник України в ООН Сергій Кислиця в інтерв’ю РБК-Україна.

“Насправді, “миротворчими” ці операції називаються лише в російській мові. Всіма мовами ООН, крім російської, вони називаються операціями з “підтримання миру”. І це не просто гра слів. ООНівські операції – вони про підтримання миру, всі ці операції отримали мандат, коли конфліктуючі сторони або самі, або за посередництва ООН чи окремих країн досягали якоїсь мирної угоди, було тривале припинення вогню. І тоді, коли це все є, тоді і з’являються ООнівці, які підтримують мирний процес. ООНівці не спускаються на парашутах і не починають когось “примушувати до миру”, як це розуміють росіяни. А ми бачили, що таке “примушення до миру” на прикладах Грузії, Придністров’я та інших країн. Тому на російських умовах операція з підтримання миру нам не потрібна, а на умовах України та її партнерів зараз неможлива, бо РФ має право вето в Радбезі”, – підсумував Сергій Кислиця.