Минулої доби в екосистемах України сталося 60 пожеж

За спалювання сухої трави та листя законом передбачений шраф до 153 тис. грн, а підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в'язниці.

Лише упродовж минулої доби в екосистемах країни сталося 60 пожеж, вигоріло майже 30 га сухостою, повідомляє пресслужба МВС.

Так, 8 квітня у Дніпропетровській області співробітники Служби порятунку “101” ліквідували пожежу на відкритій території у селі Хутір-Губиниха, Новомосковського району.

Горіла суха трава та очерет. Вогнем знищено сухостій на загальній площі 1 га. На Львівщині надзвичайники ліквідували 5 пожеж сухої трави.

Пожежно-рятувальні підрозділи Сумської області шість разів залучалися до ліквідації масштабних загорянь сухої рослинності в містах Білопілля, Шостка, у Роменському районі та на території Краснопільської, Путивльської, Буринської об’єднаних територіальних громад. Загальна площа, пройдена вогнем, склала більше 25 га.

Рятувальники звертають увагу, нещодавно парламент прийняв закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій”, який дозволить протистояти загорянню на природних територіях.

Законом заборонено випалювання сухої рослинності у прибережно-захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм та на островах; уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах.

Нагадаємо, що в Україні розпочався пожежонебезпечний період. У цей час, унаслідок необережного поводження з вогнем, або ж зумисного підпалу сухостою, можуть бути знищені гектари природних екосистем, а разом з тим — тварини та птахи, які там мешкають.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform