Ми тут гірші за бомжів, – російський доброволець полку «Азов»

Воювати за нашу країну хотіла велика кількість людей, але їх особисто довелося відговорювати від цієї ідеї у 2015-2016 роках.

Іноземці, які воювали за Україну сподіваються, що Верховна Рада проголосує за Проєкт Закону №5630 про внесення змін до Закону України “Про громадянство України” щодо спрощеного набуття громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України.

На восьмому році війни іноземні громадяни, які боролися за незалежність нашої держави дотепер не можуть отримати паспорт громадянина України.

«Чому ми називаємо тимчасові посвідчення собачими паспортами. У мого сусіда є собака, так от. Він мені сказав, що у нас прав менше, ніж у собак, тому що у його лабрадора є міжнародний ветеринарний паспорт, з яким пес може виїхати закордон. А ми, люди які воювали за Україну, отримати у компетентних органах паспорт не можемо. Лише маємо цей шмат паперу – тимчасове посвідчення громадянина», – пояснює доброволець полку «Азов» Нікіта Макєєв.

З цією посвідкою, іноземних добровольців, які захищали Україну від РФ – у банку не приймають. У банківській установі пояснюють, що там не знають про цей документ.

«Я впевнений, що беркута, які вбивали людей на Майдані, а зараз мають квартири у столиці Росії та працюють у московському ОМОНі та продовжують калічити й бити людей, то вони сміються над нами», – зазначив Макєєв.

Він пояснює, що для отримання українського паспорта, людині необхідно відмовитись від російського, а зробити це не вийде, через внесення добровольців до списку Інтерполу та через відкриті на них справи у РФ. Для цього й необхідна процедура спрощеного набуття нашого громадянства, повідомляє kyiinfo.

За його словами, воювати за нашу країну хотіла велика кількість людей, але йому особисто довелося відговорювати людей у 2015-2016 роках.

«Я їм сказав, якщо вони хочуть почувати себе гірше за бомжів, то можуть приїздити, тому що нічого хорошого їм не світить. Колишній президент нас обманув, називав своїми бойовими побратимами у грудні 2014 року з трибун Верховної Ради, а потім всіх кинув. Більш того, ми з добровольцями точно знаємо, що перші документи на українське громадянство іноземцям, які воювали проти РФ підписані Зеленським та передані з адміністрації експрезидента Порошенка, були датовані ще 2015 роком», – завершив доброволець полку «Азов».

У багатьох захисників України з іноземними паспортами тимчасове посвідчення громадянина вже втратило термін придатності, тому добровольці сподіваються, що до кінця цього тижня народні обранці розглянуть Проєкт Закону №5630 про внесення змін до Закону України “Про громадянство України” щодо спрощеного набуття громадянства України, який дозволить їм зрештою отримати громадянство країни, яку вони захищали.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Нагадаємо, що українського добровольця затримали для екстрадиції в Росію.