“Ми цілком довіряємо Україні”, заява Європолу після нібито фіксації випадків торгівлі зброєю

Представник Європолу Ян Оп Ген Оорт заявляв про нібито фіксацію випадків торгівлі вогнепальною зброєю та іншими товарами військового призначення з України на чорному ринку.

Підписуйтесь на нас у telegram

Він відзначив, що нібито у даркнеті продавався РЗК Javelin. 

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що очікує на предметну розмову з представниками установи з фактами і доказами щодо заяв про нібито існуючі випадки торгівлі зброєю.

Він зазначив, що публікації про нібито контрабанду зброї співпадають з розгортанням масштабної інформаційної спецоперації росії “MakZim”, яка займається дискредитацією України. Її метою є припинення поставок зброї від ваших союзників.

У заяві Європолу йдеться, що “Європол тісно співпрацює з українськими офіційними особами, щоб зменшити загрозу торгівлі зброєю до Європейського Союзу. Ми цілком довіряємо їм, оскільки вони впроваджують нові заходи для моніторингу та відстеження цієї вогнепальної зброї”.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на заяву Європолу.

У повідомленній йдеться, що потенційна загроза, яка спостерігалася в зонах бойових дій у минулому, полягає в тому, що вогнепальна зброя може потрапити в чужі руки.

“Стосовно війни в Україні Європол попередив, що розповсюдження вогнепальної зброї та вибухівки в Україні може призвести до збільшення вогнепальної зброї та боєприпасів, які потрапляють до ЄС через встановлені контрабандні маршрути або онлайн-платформи. Ця загроза може бути ще більшою після завершення конфлікту”, – зазначається у заяві.

Автор: Аліна Колода