Ми не можемо гарантувати безпеку військовополонених, які потрапили до окупантів – Червоний Хрест

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) під час евакуації захисників із заводу "Азовсталь" задокументував дані близько 1800 військових. У комітеті зауважили, що інформації про загальну кількість військовополонених не мають.

Підписуйтесь на нас у telegram

Під час евакуації захисників “Азовсталі” ми змогли зареєструвати близько 1800 людей, розраховуючи, що ми зможемо їх відвідати. На превеликий жаль, ми не можемо цього зробити”, – сказав Мардіні.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на заяву генерального директора МКЧХ Роберта Мардіні на прес-конференції у Києві, передає Укрінформ.

За його словами, у випадку з комбінатом “Азовсталь” МКЧХ сприяв безпечному виходу комбатантів з його території при взаємодії зі сторонами збройного конфлікту.

Ми зареєстрували їхні дані, вважаючи, що МКЧХ згодом отримає дозвіл на їх відвідування. Але ми не можемо гарантувати безпеку військовополонених після того, як вони потрапили до рук неприятеля, оскільки давати такі гарантії просто за межами наших можливостей”, – зауважив гендиректор МКЧХ.

Мардіні зауважив, що організації вдалося відвідати лише декілька сотень військовополонених по обидва боки.

“Але ми знаємо, що є тисячі інших, доступу до яких ми ще не маємо. Ми продовжимо вимагати доступу до всіх військовополонених, керуючись нашими гуманітарними зобов’язаннями та мандатом за Женевськими конвенціями”, – запевнив він.

Мардіні зазначив, що в МКЧХ не знають точної кількості військовополонених і не будуть спекулювати цифрами.