«Ми готові надати допомогу Україні для захисту кордонів»: Байден поговорив з журналістами перед розмовою з Путіним

Президент Америки Джо Байден поспілкувався з журналістами напередодні своєї розмови з Путіним, яка відбудеться 30 грудня. Зокрема, президент прокоментував напружену ситуацію навколо кордонів України і сказав, що у разі необхідності Америка сприятиме захисту українських територій.

Про це повідомляє Кий-інфо з посиланням на повідомлення Білого дому.

В першу чергу президенти двох країн обговорять безпекові і стратегічні питання. Сюди входять двосторонні переговори в рамках Діалогу про стратегічну стабільність, а також засідання ради НАТО-Росія та засідання Постійної ради ОБСЄ, які відбудуться 10 січня.

«Цей діалог має, і ми очікуємо, буде відбуватися на основі взаємності. Будуть теми, де ми зможемо досягти значущого прогресу, і теми, в яких у нас будуть відмінності. Ми продовжуватимемо тісно координувати свої дії з нашими союзниками і партнерами з усіх цих питань. І діятимемо за принципом «без них нічого». Справді, протягом останніх кількох тижнів, у тому числі й цього тижня, ми щодня проводили інтенсивні консультації з європейськими колегами на вищому рівні через канали Державного департаменту, Міністерства оборони, Міністерства фінансів та Ради національної безпеки», —заявили в Білому домі.

Під час телефонної розмови Президент Байден також дасть зрозуміти, що США готові до дипломатії та дипломатичного шляху вперед, але дасть відповідь, якщо Росія просуватиметься з подальшим вторгненням в Україну.

«Ми узгодили з нашими союзниками запровадження жорстких санкцій проти російської економіки та фінансової системи, які значно перевищили те, що було запроваджено в 2014 році. Ми розробили плани зміцнення сил НАТО в державах-членах Альянсу в разі подальшого вторгнення, яке дестабілізує безпекову ситуацію в Європі та вимагатиме коригування сил і можливостей НАТО, особливо на східному фланзі. І ми готові надати Україні подальшу допомогу для захисту її території та реагування на потенційну російську окупацію у разі подальшого вторгнення в найближчі тижні», — говориться в повідомленні Білого дому.

Президент Байден дасть зрозуміти, що існує дипломатичний шлях до деескалації напруженості в регіоні. Після дзвінка детальні відомості будуть надані союзникам і партнерам США.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський поспілкувався із державним секретарем Сполучених Штатів Ентоні Блінкеном 29 грудня. За повідомленням Зеленського, розмова відбулася телефоном.

«Домовилися продовжити консультації для узгодження позицій та координації дипломатичних зусиль заради досягнення миру. Отримав запевнення у повній підтримці України з боку США у протидії російській агресії», – заявив президент України.

Підписуйтесь на нас у Telegram.