“МИ БОЇМОСЬ ЗБРОЙНОГО ШТУРМУ…”, – ШАХТАРІ В ПСЕВДОРЕСПУБЛІЦІ

У так званій «ЛНР» 119 шахтарів, включаючи росіян, сьому добу відмовляються підніматися на поверхню

Вони вимагають погашення боргів із зарплати, звільнення товаришів заарештованих місцевим МДБ, і гарантій особистої безпеки. Жителі невизнаної республіки повідомляють про перебої в роботі мобільного зв’язку та проблемах з доступом в інтернет.

119 гірників шахти «Комсомольська» 5-го червня відмовилися підніматися на поверхню, вимагаючи погашення боргів по заробітній платі. Цю інформацію «Новой газете» підтвердив співзасновник Незалежної профспілки шахтарів Донбасу Олександр Васьковський.

За словами Васьковского, після припинення роботи на шахті «Комсомольська», 7 червня, співробітниками Міністерства держбезпеки «ЛНР» були заарештовані кілька працівників шахти «Білоріченська»: гірники планували приєднатися до акції протесту.

Всіх заарештованих піддали тортурам, вимагаючи назвати інших учасників робітничого руху, – розповів Васьковський. – Після цього прокотилася друга хвиля арештів.”

«Всього зникли 22 людини. Серед затриманих не тільки гірники, а й три жінки – дружини шахтарів.

Про катування затриманих шахтарів говорить і учасник тристоронньої контактної групи по Донбасу, представник вимушених переселенців з Луганської області Денис Казанський.

Перша акція протесту була 15-го березня. Реакція влади «ЛНР» на повторну акцію протесту не змусила себе довго чекати: жителі невизнаної республіки відзначають перебої в роботі мобільного зв’язку, відключений доступ до мережі в «ВКонтакте». В Антрациті оголошено комендантську годину і введені обмеження, які влада пояснює боротьбою з коронавірусом: скасовано частину автобусів, заборонений в’їзд і виїзд з міста.

Все це надумані заходи, ніякої спалаху коронавіруса в Антрациті немає. Таким чином влада намагається стримати поширення інформації про те, що відбувається, – упевнений Васьковський.