МВС Білорусі внесло до списку “екстремістських формувань” телеграм-канали

МВС Білорусі внесло до списку "екстремістських формувань" телеграм-канали Nexta Live, Nexta та сатиричний канал Luxta. Оновлений перелік опубліковано на сайті відомства.

“Міністерством внутрішніх справ прийнято рішення про визнання групи громадян, які здійснюють екстремістську діяльність за допомогою телеграм-каналів Nexta, Nexta Live та Luxta, екстремістським формуванням та забороною його діяльності”, – йдеться у повідомленні.

Рік тому Суд Центрального району Мінська визнав телеграм-канал Nexta Live та логотип Nexta екстремістськими матеріалами, 25 лютого їх внесли до списку республіканських екстремістських матеріалів.

КДБ Білорусі, своєю чергою, внесло творця Nexta Степана Путіло та колишнього головного редактора каналу Романа Протасевича до переліку організацій та фізичних осіб, причетних до терористичної діяльності.

За публікацію чи репост матеріалів із логотипом Nexta Live чи Nexta у Білорусі загрожує адміністративна відповідальність за заклики до екстремістської діяльності.

5 жовтня МВС Білорусі заявило, що збирається притягувати до кримінальної відповідальності “адміністраторів та найбільш активних передплатників” телеграм-каналів, визнаних у країні екстремістськими. Відомство попередило, що робота вестиметься “точково, з урахуванням ролі кожного учасника”.