МУЗЕЙ ОСТАПА ВИШНІ ВСТИГЛИ ВІДКРИТИ ДО 131-ї РІЧНИЦІ

У Кринках відкрили відновлений музей-садибу Остапа Вишні до 131-ї річниці з дня народження. Однак кошти влада не дає, проектна документація поки не готова, як і проект по освітленню, а це чималі ресурси яких знайти місцевим активістам не просто.

13 листопада – 131 річниця з дня народження медика УНР, письменника та одного з найкращих гумористів України якого цитували без перебільшення в кожній хаті.

Письменник полюбляв відвідувати Херсонщину, хоч за станом здоров’я часто Кринки йому бачити не вдалось, щоправда він був закоханим в цю місцину: “Хто куди, а я в Кринки…”, – писав він. Саме там знаходилась мисливсько-рибальська база і будиночок в якому зупинявся гуморист.

На жаль музей за останній час занепав і відновити його не було можливості, оскільки він тепер знаходиться на території військової частини. Однак, меценат з Києва відгукнувся на цю проблему і за свій кошт спорудив будівлю дотримуючись повної автентики. 31 жовтня 2020 року відкрився оновлений музей.

“Рік тому я побачив в інтернеті сюжет Марини Савченко занедбаного будинку гумориста і не зміг залишитися осторонь. Я відразу зв’язався з місцевою владою. Ми практично відразу зустрілись і домовились про подальші дії щодо відновлення історичної і культурної пам’ятки. Уже в червні у Кринки прибули будівельники, які почали відповідні роботи. Загалом на об’єкті усі ці місяці працювало близько 10 осіб. Сьогодні ж ми бачимо результат – нам вдалося зберегти автентичність споруди. Тепер ми маємо зберігати і наповнювати музей експонатами”, – зазначив меценат Сергій Одарич.

Під час відновлення музею-садиби зі збереженням автентичності об’єкта було виконано роботи з перенесення фундаменту, а також відновлення стін, покрівлі та інших елементів споруди, облаштування прилеглої території.

Величезна заслуга в даному проекті Наталії Ільїної, саме вона на ентузіазмі давно займається цим питанням.

Зараз нам потрібно виготовити проектну документацію, нам сказали це буде коштувати під 10 тис грн, також щодо освітлення 18 тис гривень. Поки влада навіть “копійкою” не допомогла. Має відбутись засідання новоствореної Олешківської ОТГ, сподіваємось на контакт з владою. А загалом ми хочемо щоб наш музей був окремою структурною одиницею. До нас їдуть люди мало не щодня. Це дуже тішить, наша робота не даремна і вона буде тільки розвиватись”, – сказала в коментарі для Кий-інфо пані Наталя.