МОЗ розширив перелік організацій, які мають обов’язково вакцинуватись проти COVID-19

Працівники, які не отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Підписуйтесь на нас у telegram

З 31 січня 2022 року набуває чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 30 листопада 2021-го. Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на документ, який розширив перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19.

Згідно з ним, до списку тих, хто має обов’язково щепитися проти COVID-19 на період дії карантину, додаються працівники:

➤ органів місцевого самоврядування;

➤ закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;

➤ комунальних підприємств, установ та організацій.

Працівники цих установ, які не отримали хоча б одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ця вимога не стосується людей, які мають протипоказання до щеплень та медичний висновок.

Як заявив міністр Віктор Ляшко, попри те, що штам коронавірусу «омікрон» викликає легший перебіг хвороби, ніж «дельта», зростання кількості хворих може створити «суттєве навантаження» на медичну систему.

«Саме тому в Україні і є необхідність розширення переліку професій, для яких вакцинація від COVID-19 є обов’язковою», – прокоментував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Нагадаємо, що в Україні щеплення від COVID-19 вже є обов’язковими з 8 листопада 2021 року для освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, для працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів; закладів освіти всіх рівнів та форм власності, підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.