МОЗ прогнозує у лютому майже 60 тисяч випадків COVID-19 за добу

В Україні уже розпочалася нова хвиля коронавірусної хвороби. За добу, 20 січня, в Україні виявили 20 156 хворих на COVID-19 (днем раніше – 18 479). Найбільше нових пацієнтів – в Івано-Франківській (2427), Львівській (1989) областях та Києві (1552).

Підписуйтесь на нас у telegram

Міністерство охорони здоров’я прогнозує у лютому добову захворюваність на рівні 59 тисяч, за лютий сумарно може захворіти до 1 мільйону українців. Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на інтерв’ю ЛігаLife заступника міністра охорони здоров’я Ігоря Кузіна.

“Зараз немає фінальних прогнозів, багато змінних ще в процесі або обговорення, або з’ясування. За попередніми розрахунками, представленими Радою національної безпеки та оборони, 59 000 осіб може хворіти щоденно, сумарно близько 1 мільйону українців за лютий може захворіти”, – сказав Кузін.

“За досвідом європейських або інших країн світу спостерігається, що умовно хвиля Омікрону наростає впродовж одного-півтора тижня максимум і спадає теж доволі швидко. Пікові показники захворюваності, за прогнозами РНБО, – десь 20-25 лютого. Але наскільки швидким буде спадання, наскільки швидко буде саме ця хвиля запускатися і в яких регіонах – поки що рано казати”, – зазначає заступник міністра охорони здоров’я.

За його словами, згідно з американськими прогнозами, які роблять для України, пікові показники захворюваності очікуються приблизно на середину лютого з доволі швидким спаданням до першого квітня.

“По суті, це хвиля на півтора місяця максимум, яка призводить до пікових навантажень на медсистему і на роботу об’єктів критичної інфраструктури”, – сказав Кузін.

Нагадуємо, що за даними МОЗ, за весь час пандемії в Україні захворіло – 3 819 538 осіб; одужало – 3 576 268 осіб; летальних випадків – 98 993; проведено ПЛР-тестувань – 17 389 831.