Монстр на Подолі так і не вводитиметься в експлуатацію

Верховний Суд поновив заборону на введення в експлуатацію.

Про це повідомила депутатка Київради й засновниця ГО “Місто-сад” Євгенія Кулеба та активіст Подолу Павло Калюк у Facebook.

Верховний суд скасував ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 08.06.2021 року у справі № 910/27779/14, якою були скасовані заходи забезпечення позову. Пояснюю: забезпечення позову полягали у забороні ДАБІ узгоджувати та видавати документи (декларації, акти тощо) про готовність об`єкта будівництва до експлуатації, а також видавати сертифікат відповідності закінченого будівництвом об’єкта стосовно «Будинку монстра» або окремих його частин (приміщень), а також заборонено Державній реєстраційній службі України та її структурним підрозділам у місті Києві вчиняти дії, пов`язані з державною реєстрацією прав власності на нерухоме майно (будівлю та приміщення «Будинку монстра») та внесенням та реєстрацією в відповідних базах даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Зрада полягала в тому, що Північний апеляційний господарський суд 08 червня 2021 року скасував вказані заходи і як виявилося – неправомірно. Отже, Верховний суд визнав незаконною ухвалу апеляційної інстанції щодо скасування заходів забезпечення позову через те, що Північний апеляційний суд діяв не як «суд, встановлений законом». Якщо просто, то хто ухвалу виніс той її має і скасовувати. В цьому випадку – Господарський суд м. Києва.