[:ru]Молдова решила выслать трех российских дипломатов[:ua]Молдова вирішила вислати трьох російських дипломатів[:]

Співробітники посольства РФ зобов'язані покинути країну протягом семи днів.

[:ru]

Министерство иностранных дел и европейской интеграции (МИДЕИ) Молдовы объявило персонами нон-грата трех дипломатов. Там отметили, что это знак солидарности с Великобританией и следствие выводов Совета Европы от 23-24 марта 2018 года, которые квалифицируют инцидент в Солсбери как угрозу коллективной безопасности и международному праву.

Напомним, экс-сотрудника ГРУ Сергея Скрипаля и его дочь 4 марта обнаружили без сознания на скамейке в парке города Солсбери на юге Великобритании.

Ситуация вокруг их отравления привела к дипломатическому конфликту между Британией и РФ. Лондон официально обвинил Москву в причастности к отравлению Скрипаля, его дочери и полицейского.

Правительство Великобритании объявило о выдворении 23 российских дипломатов и прекращении контактов с Россией на высоком уровне. РФ в ответ выдворила 23 британских дипломата.

В США приняли решение выслать 60 российских дипломатов и закрыть Генеральное консульство РФ в Сиэтле.

Президент Петр Порошенко заявил о выдворении из Украины 13 российских дипломатов.

В Польше сообщили, что в целом уже 24 страны высылают 139 сотрудников российской разведки, выдававших себя за дипломатов.

[:ua]

Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції (МЗСЄІ) Молдови оголосило персонами нон-грата трьох дипломатів. Там зазначили, що це знак солідарності з Великобританією і наслідок висновків Ради Європи від 23-24 березня 2018 року, які кваліфікують інцидент у Солсбері як загрозу колективній безпеці та міжнародному праву.

Нагадаємо, екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля і його дочку 4 березня виявили без свідомості на лавці в парку міста Солсбері на півдні Великобританії.

Ситуація навколо отруєння призвела до дипломатичного конфлікту між Британією і РФ. Лондон офіційно звинуватив Москву в причетності до отруєння Скрипаля, його дочки та поліцейського.

Уряд Великобританії оголосив про видворення 23 російських дипломатів і припинення контактів з Росією на високому рівні. РФ у відповідь вислала 23 британських дипломата.

У США ухвалили рішення вислати 60 російських дипломатів і закрити Генеральне консульство РФ в Сіетлі.

Президент Петро Порошенко заявив про видворення з України 13 російських дипломатів.

У Польщі повідомили, що в цілому вже 24 країни висилають 139 співробітників російської розвідки, які видавали себе за дипломатів.

[:]