Модернізація ВПС України може стримати Росію

США могли б поставляти в Україну реактивні літаки нового типу F-15QA або F-15EX. Розумні боєприпаси, крилаті ракети JASSM.

Україна знову потрапила в міжнародні заголовки через велике накопичення російських військових поблизу українського кордону. За останні сім років міжнародна спільнота надала нашій державі значну підтримку, однак цього ще не достатньо, щоб стримати РФ й змусити її припинити свою гібридну кампанію проти України.

Одним із найефективніших засобів стримування подальшої російської агресії можуть бути модернізовані ВПС України. Навіть відносно невеликі повітряні сили змогли б завдати непосильних втрат російській гібридній армії, найманцям та місцевих бойовикам, повідомляє “Кий-Інфо” з посиланням на atlantic council.

Для стримування українських винищувачів, Москва ще з 2014 року переправила на схід та розмістила системи ППО в окупованому районі Донбасу на сході України. Одна з таких систем збила цивільний авіалайнер MH17 у липні 2014 року.

З початку бойових дій ЗСУ розширили свої бойові сили шляхом капітального ремонту та часто модернізації реактивних літаків та підготовки літаків нового покоління. Цим зусиллям заважає необхідність придбання запчастин російського виробництва, які не можуть бути реконструйовані в Україні, оскільки такі закупівлі часто здійснюються таємно за кордоном.

Очевидно, українські ВПС терміново потребують оновлення. На даний момент найкращими військово-повітряними активами України є дві винищувальні бригади з неповною силою близько п’ятдесяти літаків Су-27 ФЛАНКЕР, еквівалентні американським F-15C. Вважається, що близько тридцяти працюють. Наступним його найкращим активом є винищувальна бригада Су-24, “радянський F-111”. В кращому випадку, на даний момент вважається, що близько тридцяти з цих літаків дієздатними.

Експерти atlantic council вважають, що Україні бракує можливостей для протиповітряної оборони, не вистачає повітряно-десантного раннього попередження та управління, повітряних танкерів для заправки, цифрових терміналів передачі даних, щоб з’єднати їх, сучасних розумних боєприпасів, крилатих ракет, що запускаються з повітря, а також розвідувальних та цільових підрозділів для їх підтримки.

США може запропонувати Україні 100 американських F-15. Пакет допомоги або “оренди”, що фінансується США, із 100 і більше F-15, від шести до восьми E-2C-2000 та від восьми до 12 танкерів KC-135R, а також термінали для зв’язку Link-16, розумні боєприпаси, крилаті ракети та відповідне обладнання для розвідки та націлювання надішлють Москві однозначне повідомлення та допоможуть стримати будь-які майбутні плани вторгнення.

Існує багато способів впровадження та фінансування потенційного пакету ППО для України. Варіант “миттєвої допомоги” полягає у витягуванні з-під зберігання літаків F-15C / D, E-2C-2000 та KC-135R та відправлення їх в Україну з подальшими модернізаціями для F-15, як пропонується для Японії.

В якості альтернативи США могли б поставляти в Україну реактивні літаки нового типу F-15QA або F-15EX. Розумні боєприпаси, крилаті ракети, такі як JASSM, та інші пропоновані товари зараз є товарами товарного виробництва, які широко експортуються союзникам і можуть поставлятися новими або з наявних запасів.

Посилення ВПС України стало б потужним способом для адміністрації Байдена сигналізувати про те, що США більше не будуть терпіти російської агресії у Східній Європі і що вона повинна понести важкі та відчутні стратегічні втрати за свою поведінку.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform