Міжнародні навчання українських ВМС у 2022 році

Кожного року українські Військово-Морські Сили Збройних Сил України беруть участь у масштабних міжнародних навчаннях. Їх організовують та проводять національні ВМС.

Підписуйтесь на нас у telegram

На середину цього літа в акваторії Чорного моря заплановані українсько-американські навчання серії «Сі Бриз».

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на сайт Арміяinform.

З 2018 року тривають спільні українсько-румунські навчання серії «Ріверайн». Мета – підвищення рівня безпеки у прикордонному регіоні та взаємодії українських ВМС з Морською охороною Державної прикордонної служби України, ВМС і прикордонною поліцією Румунії.

У Грузії буде проведено серію навчань «Нобл Партнер» за участі морської піхоти Військово-Морських Сил у навчаннях серії «Нобл Партнер».

Нещодавно національні ВМС долучилися до навчань серії «Дайв» в Румунії та «Бриз» у Республіці Болгарія.

“Навчання серії «Дайв» спрямовані на організацію пошуково-рятувальних операцій та розмінування акваторії із залученням військових водолазів. У навчаннях серії «Бриз» цього року вперше планується участь корабельного складу українських ВМС“, – йдеться у повідомленні.

Відбудуться навчання в морі типу «PASSEX”. Вони проходять кілька разів на рік і суміщаються з кожним заходом в акваторію Чорного моря іноземних кораблів країн-партнерів та союзників України. Навчання короткострокові й охоплюють комплекс практичних вправ, покликаних налагодити більшу взаємосумісність між флотами.

Зазначається, що всі вказані навчання проводяться з використанням стандартів та процедур НАТО.

До подій 2014 року українська морська піхота стала першим підрозділом українських Збройних Сил, який пройшов оцінювання НАТО та був залучений до чергування у силах швидкого реагування ЄС «Хелброк».