Мітинг 17.10.17

Мітинг 17.10.17 біля Верховної Ради України в Києві. Люди вимагають виконання 3 основних обіцянок влади: скасування депутатської недоторканності, створення антикорупційного суду та зміни виборчого законодавтсва.

17 жовтня в Україні розпочались масові акції в підтримку, так званої великої політичної реформи. Основними вимогами мітингарів стали внесення змін  до політичного  сегменту українського законодавства.

Основною вимогою виявилось зняття депутатської недоторканності, адже ще у 2000 році відбувся всеукраїнський референдум, який засвідчив, що 89% українців підтримують скасування  цього інституту. Однак за понад 17 років парламентарі так і не спромоглись позбавити себе цього привілею.

Також, на порядок денний винесене питання створення антикорупційного суду. Зважаючи на те, що в Україні вже тривалий час діють Національне Антикорупційне Бюро України  (НАБУ) та Спеціалізована Антикорупційна Прокуратура (САП), але досі немає суду, який би доводив усі топ-корупційні справи вищезазначених органів до логічного завершення, створення таких судів є  першочерговою необхідністю. Особливо,  в суспільстві, де довіра до суддів нижча, аніж до народних обранців.

Зрештою, не оминуло увагу протестувальників і обіцяні, під час президентської виборчої кампанії,  зміни до виборчого законодавства. Люди вимагають, щоб вже наступні перегони  відбувались за відкритими регіональними списками на пропорційній основі. Саме це повинно стимулювати партії боротись за свого виборця, а не підкуповувати його раз на 5 років гречкою чи витискати голоси бюджетників завдяки адмінресурсу.

Наймасовіша акція відбулась в центрі Києва, безпосередньо під будівлею Верховної Ради  України. Наш кореспондент також був на площі Конституції та готовий  поділитись із Вами враженнями від протесту.

Незабаром очікуйте на детальний звіт: чи почула влада вимоги українців та наскільки далеко готові зайти люди, щоб змусити владу виконати  поставлені перед нею вимоги –  вже у новому сюжеті журналістів ІА «Кий-Інфо».