Міський голова Маріуполя не прийшов на парад до дня визволення міста від росіян, – Бутусов

Юрій Бутусов поділився своїми враженнями стосовно урочистостей до дня визволення Маріуполя

Вчора був у Маріуполі на Параді на честь визволення міста у 2014-му. Найбільше вразили – маріупольці, які прийшли проявити свою громадянську позицію, та створили справжнє свято. Тут, біля фронту, український прапор та вишиванка є вчинком, усвідомленим вибором Громадянина.

Маріуполь досі має ключове стратегічне становище як морські ворота Приазов’я, і якщо говорити про можливий сценарій загострення на Донбасі, то сценарій номер 1 для Путіна – це захоплення Маріуполя.

Багато хто це розуміє. Люди на параді – вмотивовані, у кожного є своє чітке розуміння, чому саме вони тут. Українізація триває, дуже приємно бачити, як багато патріотів, багато молоді.

Парад був коротким, ніхто не затягував офіційну частину.

Що здивувало?

У параді не взяли участь Збройні сили України. Чимало військових прийшли на парад як приватні особи, але Міністерство оборони та Генштаб не вважають за потрібне направити хоча б взвод та пару машин пройти в такий день центральною вулицею міста, у звільненні якого ЗСУ брали активну участь, в кінці кінців – є загиблі військові при обороні Маріуполя, треба ж віддати їм належне. Шо там в голові керівників – важко зрозуміти, черговий приклад неадекватної реакції. Це усім кидалось в очі, чимало віськовослужбовців прийшли на парад неофіційно, і були обурені відсутністю ЗСУ серед учасників.

На параді не було мера міста Бойченка, якісь він знайшов причини бути відсутнім. Зрозуміло, це все через небажання конфліктувати з сепаратистськими настроями у місті, які ще залишаються, хоча й приховано. Так, українізація в місті посилюється, і мерія надає допомогу військовим частинам, але які можуть бути причини бути відсутнім меру в такий день?

Що б хотілось бачити на наступному параді?

  1. Держава і Верховний Головнокомандувач мають докласти зусиль для протидії дезінформаційній кампанії в США, спрямованої проти полку Нацгвардії “Азов”. Напередодні параду мене на три доби забанив Facebook через допис про поховання заступника командира “Азова” Олександра Павлюка. Аналогічний допис на сторінці Міністерства внутрішніх справ Facebook не видалив, а мій допис видалили та забанили за порушення стандартів! На цей раз я спеціально використаю фотографію Національної поліції, подивимось, як відреагує Facebook на офіційні фото державних органів: https://www.facebook.com/mvs.gov.ua/posts/4074074492679211 Очевидно, що керівництво України має захищати наших військових від несправедливих претензій, які лобіює російська пропаганда.
  2. На параді треба надавати слово тим маріупольцям, волонтерам, добровольцям, які в 14-15-му роках рішуче встали на захист України, ризикували собою для збереження України у місті. Без цього громадянського подвигу не були би такими ефективними захист та звільнення міста.
  3. Дуже не вистачає історичної експозиції на площі, де на вихідних ще перед парадом усі бажаючі могли б ознайомитись з обороною Маріуполя, фактами, фото, відео. Це б багато що впорядкувало та стало б зрозумілим.

Мені здається, що пам’ять загиблих при обороні міста треба обов’язково увічнити десь у центрі міста, створити алею з портретами Героїв, які віддали свої життя. Бо у свободи є своя ціна, і всі ми маємо інколи дивитись в очі тим, хто за нашу свободу віддав все.

Текст автора подано без змін (ред)