Місія ООН з прав людини зафіксувала п’ять нападів на правозахисників та робітників ЗМІ в Україні

В ООН закликають державні та місцеві органи влади публічно засуджувати всі насильницькі напади, погрози та залякування, спрямовані на правозахисників/-ць, екологічних активістів/-ок та працівників/-ць ЗМІ.

Правозахисники/-ці та працівники/-ці засобів масової інформації (ЗМІ) продовжують стикатися з онлайн-погрозами та фізичними нападами, виконуючи свою роботу в Україні. Про це повідомили на сторінці Місії ООН у Facebook.

Це одна з проблем у сфері прав людини, яку ми зазначили у своєму останньому огляді ситуації у сфері прав людини в Україні за період з 1 лютого до 30 квітня 2021 року. Протягом цього періоду ми зафіксували п’ять нападів на правозахисників/-ць та працівників/-ць ЗМІ“, – говориться у заяві Місії ООН.

В одному випадку 5 лютого 2021 року невідомі спалили автомобілі екоактивіста та екоактивістки і кинули гранату в їхній будинок. Також зафіксували три випадки пошкодження майна як помсти за роботу медіа фахівчинь або редакційну політику їхніх ЗМІ.

Два з трьох нападів були спрямовані на співробітниць однієї харківської газети. В ООН закликають державні та місцеві органи влади публічно засуджувати всі насильницькі напади, погрози та залякування, спрямовані на правозахисників/-ць, екологічних активістів/-ок та працівників/-ць ЗМІ. Правоохоронні органи також повинні забезпечити оперативне, неупереджене та ефективне розслідування злочинів задля притягнення винних до відповідальності.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform