[:ua]Міністр фінансів Японії повертає річну зарплату через скандал з корупцією[:]

Японський міністр фінансів Таро Асо повідомив, що поверне в казну річну зарплату через підробку документів, пов’язаних з прем’єром Японії Сіндзо Абе та його дружиною.

[:ua]

У 2016 році парламенту представили документи про продаж освітньої компанії Moritomo Gakuen. Однак пізніше виявилось, що вони були фальсифіковані – частина угоди пройшла за надто низькою ціною й це не дарма викликало підозри. Більш того, розслідування показало, що з документів на прохання колишнього глави управління фінансів Нобухіса Сагави видалили імена Сіндзо і Акіе Абе, віце-прем’єра Асо та інших високопосадових політиків.

Сагаву відсторонили від посади, що в Японії вважається одним з найтяжчих покарань для чиновників. При цьому він продовжував заперечувати будь-яку причетність прем’єра країни Сіндзо Абе або його кабінету до фальсифікації документів.

Керівник Сагави – Таро Асо – назвав ситуацію надзвичайно прикрою. Чиновник наголосив, що махінації з документами неприпустимі для фінансового відомства. «Тому я добровільно повертаю свою зарплату міністра за 12 місяців, бо ця проблема порушила довіру громадськості до фінансового міністерства та уряду в цілому», – зауважив міністр фінансів. На своїй посаді він отримує близько 30 млн ієн на рік ($273 тис.).

[:]