МІНІСТР ЕНЕРГЕТИКИ ЛИТВИ: КРАЇНАМ БАЛТІЇ ЗАГРОЖУЄ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ШАНТАЖ З БОКУ РОСІЇ

Балтійський країнам продовжує загрожувати енергетичний шантаж з боку Росії і третіх країн, а також гібридні атаки, стверджує Призначений міністром енергетики Дайнюс Крейвіс.

Він обіцяє прискорити синхронізацію ліній електропередачі з континентальною Європою і захистити Литву від загроз Білоруської АЕС.

Балтійським країнам необхідно об’єднатися перед викликами, пов’язаними з десинхронізацією від кільця БРЕЛЛ і торгівлі електроенергією з третіми країнами. У нас як і раніше є питання, які потребують узгодження. Балтійські країни залишаються уразливими перед обличчям гібридних атак, системних відключень і шантажу, пов’язаного з ходом десинхронізації і імпортом електроенергії “, – сказав Крейвіс на Енергетичному форумі Балтійських країн, організованим діловим виданням Verslo zinios.

Ми боремося ще на одному фронті – в битві проти геополітичного проекту Росії, атомної станції, яка нещодавно почала діяти в Білорусі. Це загроза не тільки нашої енергетичної безпеки, а й нашим жителям, навколишньому середовищу. (…) Наш уряд зробить всі необхідні заходи для захисту людей і природи, і щоб литовські споживачі не платили за подальший розвиток АЕС в Островці “, – сказав Крейвіс.

У проекті програми нового уряду в якості однієї з цілей названа абсолютна блокада БелАЕС і прагнення до неї в масштабі ЄС, уряд буде дотримуватися положення про те, що станція не може працювати, оскільки є небезпечною, а Литва не буде закуповувати електроенергію у Білорусі.