Мінфін США опублікував перелік осіб, що увійшли до так званої «кремлівської доповіді»

Проти тих, хто згадується у списку, не введуть санкції, але банки США і Європи можуть перестати з ними співпрацювати.

Мінфін США опублікував перелік політиків і олігархів, які мають зв’язки з Володимиром Путіним – так звану “кремлівську доповідь”, що стала продовженням закону про санкції, підписаного Дональдом Трампом у серпні 2017 року.

У «кремлівській доповіді» зазначено 210 імен, зокрема 114 російських високопосадовців та керівників держкомпаній і 96 олігархів. Сам перелік розділений на чотири частини: «Президентська адміністрація», «Кабінет міністрів», «Інші високопоставлені політичні лідери» і «Олігархи». У нім згадується майже вся адміністрація президента Путіна (43 особи) та уряд Росії на чолі з Медведєвим. До частини «Олігархи» Мінфін США відніс усіх, чиї статки перевищували мільярд доларів. Також у переліку згадується 19 державних компаній.

Йдеться, що проти осіб, які згадуються у «кремлівській доповіді» не будуть вводити додаткові санкції. Втім олігархи, що потрапили до списку, можуть зазнати репутаційних ризиків. BBC зазначає, що банки та організації Європи та США можуть перестати співпрацювати з російськими мільярдерами.  Дехто з «кремлівської доповіді» вже знаходиться під дією санкцій, тож на них обмеження будуть і далі розповсюджуватися.

Зазначається, що Мінфін США мав 180 днів, аби скласти перелік олігархів наближених до очільника РФ, та компаній наближених до держави. Оприлюднений лише фрагмент доповіді, інша його частина засекречена.