Мінекономіки назвало фактори, що впливають на ріст цін на продукти

Мінекономіки провело ряд консультацій з асоціаціями виробників та роздрібних мереж з метою недопущення значних цінових коливань на ринках продовольчих товарів.

Представники міністерства провели діалог з асоціацією “Ретейлерів України”, “Союзом птахівників України”, “Укроліяпромом”, “Укрцукром”, “Борошномелами України”, “Всеукраїнською асоціацією пекарів”, об’єднанням підприємств хлібопекарної промисловості “Укрхлібпром” та Європейською Бізнес Асоціацією.

Учасники діалогу погодилися, що відповідно до балансів попиту та пропозиції, внутрішній ринок повністю забезпечений основними видами продовольства внутрішнього виробництва, інформує Мінекономіки.

Водночас, існують об’єктивні фактори зростання цін на продукти через ріст цін на сировину. Вже сьогодні, світові ціни на пшеницю збільшились на 60%, на соняшник – на 120%.

Факт росту цін у світі, можна розглядати як позитивний для українських виробників, чия продукція експортується по світовим цінам. В Уряді було запроваджено декларування цін на товари, що мають істотну соціальну значущість.

Фото: facebook.com/mineconomdev