Мігранти знову силою прорвалися до Польщі з території Білорусі

За минулу добу затримано поляка, який допомагав у нелегальному перетині мігрантами кордону і перевозив у своєму автомобілі п’ятьох громадян Іраку.

За минулу добу, 23 листопада, групи мігрантів намагалися декілька разів силою прорватися до Польщі з території Білорусі. Про це інформують Прикордонна служба та Міністерство національної оборони Польщі.

“Минулої доби на польсько-білоруському кордоні зафіксовано 267 спроб нелегального перетину. Прикордонники видали 44 постанови щодо залишення території Польщі. На відрізках кордону, що охороняється прикордонною заставою в Дубичах Церковних та Мельнику групи агресивних іноземців проривали кордон”,- йдеться в повідомленні польських прикордонників.

Міноборони РП розмістило у Твіттері фотографії ділянок, де іноземці нелегально перерізали колючий дріт і проникли на територію країни.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1463401547447033859

Іноземці також намагалися нелегально перетнути польсько-білоруський кордон по ріці Буг. Як повідомив РАР речник Надбужанського відділу ПС Польщі Даріуш Сєніцький, шестеро осіб вчасно було виявлено польськими прикордонниками, їх було освітлено прожектором і повідомлено через гучномовець про нелегальність їхніх дій. Відтак мігранти відмовилися від спроби перетнути ріку.

За інформацією Мініоборони, до Польщі незабаром прибудуть підрозділи інженерних військ із Великої Британії та Естонії, які допомагатимуть польським силовикам ремонтувати лінію загороджень від нищення білоруськими службами і мігрантами.

Глава Міноборони Польщі Маріуш Блащак поінформував в ефірі TVP INFO, що у випадку потреби кількість військовослужбовців на кордоні може бути збільшено. Він зауважив, що складна ситуація на кордоні може зберігатися ще упродовж багатьох місяців.

Як відомо, криза на польсько-білоруському кордоні триває від серпня. Відтоді у Польщі зафіксовано понад 36 тисяч спроб нелегально перетнути кордон. Польща та країни Балтії звинувачують Білорусь і Росію у гібридній агресії із застосуванням штучно створеного міграційного потоку.

Від початку вересня на польсько-білоруському кордоні діє надзвичайний стан. Варшава планує збудувати до середини 2022 року на лінії кордону з РБ загородження заввишки понад 5 метрів.

У зв’язку з кризою на кордоні глава польського уряду здійснює турне європейськими країнами. Зокрема, від минулої неділі він вже відвідав балтійські Литву, Латвію та Естонію, зустрівся з главами урядів Вишеградської групи в Будапешті, а також прем’єром Хорватії у Загребі. У середу він планує зустрітися у Парижі з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Підписуйтесь на наш канал telegram