Міфи про воєнний стан

Це потрібно знати сьогодні, завтра, а також протягом усього часу поки не завершиться війна між Україною та Росією. Саме таке визначення - це вже не "натягнуте" звинувачення, а доказові дії, які підтвердила Російська Федерація своїми діями в Керчинській протоці 25.11.2018 року.

Двадцять полонених, захоплена та пошкоджена військова  техніка на нейтральній території. Це саме те, що називається Росія більше не приховує про розв’язання війни з Україною.

Тому на майбутнє, щоб уникнути провокацій в умовах інформаційної війни, маємо розуміти що ж таке воєнний стан і не панікувати побачивши в соціальних мережах записи, які розповсюджує ворог з метою створення паніки. Керуємось і всі читаємо Закон України “Про правовий режим воєнного стану” від 26.05.2015 року.

  1. Виборів не буде. Вибори будуть, забагато про це говорилось, однак чітко сказано, що до Нового року (у разі прийняття) воєнний стан буде припинено. Також було багато істерики щодо “узурпації влади”. Вибори в такому випадку відтерміновуються, а не скасовуються – це велика різниця.
  2. В людей заберуть їх зброю. Дивна паніка, адже зброю ще навіть не встигли дати, щоб її забирати. Мається на увазі, що ще кілька неділь тому нардепи кричали про неприйнятність розгляду законодавства по спрощенню придбання зброї громадянам України. А вже сьогодні ці самі народні обранці “клопочуть” про такий “аргумент”. Щодо зброї – заборонено продаж зброї, сильнодіючих хімічних, алкогольних речовин або речовин виготовлених на їх основі. Ну, сухий закон, одним словом).
  3. Воєнний стан – значить війна. Міф, наразі мова йде навіть про часткову мобілізацію. Дану байку краще перефразувати: військовий стан – замість війни. Адже стан передбачає підсилену охорону всіх стратегічних об’єктів, патрулювання, перевірка документів в підозрілих осіб введення комендантської години, що лише підсилить заходи безпеки.

Також варто додати, що кредит ми отримаємо, ООН скликало засідання лише через дії Російської Федерації в Азовському морі та заслухали Україну як стратегічного партнера. Тому зовнішня політика в нашій ситуації має вестись злагоджено, інакше програш буде в нас, а не в супротивників.

Всі українці досі мріють про реальну люстрацію – п. 21, ст. 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” від 26.05.2015 року говорить: усувати з посад керівників підприємств, установ і організацій за неналежне виконання ними визначених цим Законом обов’язків та призначати виконувачів обов’язків керівників зазначених підприємств, установ і організацій.

Тому громадські активісти у разі прийняття воєнного стану якраз матимуть чим зайнятись: не справляєшся – геть від влади!