Меркель заявила, що готова йти на вибори знову

Якщо у Німеччині дійде до перевиборів, Ангела Меркель зі своєю партією Християнсько-демократичний союз знову візьме участь у виборчих перегонах.

Про свої наміри канцлер заявила в ефірі німецького телебачення. В інтерв’ю вона повідомила, що не думає про відставку, адже зараз Німеччина потребує стабільності, і тому продовжуватиме виконувати обов’язки канцлера. До того ж, Ангела Меркель не розглядає можливості створення уряду меншості. А отже єдиним можливим варіантом розвитку подій залишаються перевибори, у яких пані Меркель збирається взяти участь.

Нагадаємо, Меркель не вдалося сформувати урядову коаліцію більшості. Лідер ліберальної Вільної демократичної партії Крістіан Лінднер вийшов з консультації щодо створення коаліції і заявив, що між учасниками переговорів «немає довіри». У цій ситуації, у партії Меркель є три варіанти поведінки: або вона запропонує створити коаліцію соціал-демократам, які на думку експертів на це не підуть. Або сформує уряд меншості, який є нестабільним і не відповідає німецьким політичним традиціям. Останнім варіантом залишаються перевибори.