МАСКА АБО ШТРАФ. ПОРАДА ВІД МВС

З 21 листопада вступпв у дію закон «Про внесення змін у Кодекс України про адміністративні правопорушення відносно запобігання поширення розповсюдження короновірусної хвороби (COVID 19)», який передбачає накладання штрафів за перебування у транспорті та громадських закладах без вдягнутих засобів індивідуального захисту.

Відтепер, перебування у транспорті або громадських будівлях без вдягнутих засобів індивідуального захисту буде каратися штрафом від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 170 грн до 225 грн)

Стягнення штрафу відбуватиметься на місці скоєння адміністративного правопорушення за допомогою безконтактних платіжних пристроїв. Стягування штрафу покладається на органи внутрішніх справ, Національну поліцію, уповноважені органи охорони здоров’я,  уповноважені органи Державної санітарно-епідеміологічної служби  та органи місцевого самоуправління.

Тим часом в МВС порекомендували, що робити щоб не отримати штраф: штрафи за відсутність або неправильне носіння захисної маски поліцейські накладатимуть лише у разі відмови людини виправити правопорушення.

“За неправильне носіння маски можна буде виписувати штраф уже на місці, але я думаю, що наші громадяни з розумінням віднесуться до цієї процедури і після попереджень поліцейських будуть одягати маску, і тоді штраф їм не буде загрожувати”, – сказав радник міністра МВС Володимир Мартиненко

“Якщо це злісний порушник, звичайно, треба буде його карати. Якщо є невиконання закону, далі будуть відповідні наслідки”, – додав радник міністра.

Крім поліції, право накладати штрафи за неносіння маски мають також місцеві органи влади та державна епідеміологічна служба.

“Але хотілося б, щоб вони так само більше займалися попередженням, а не карали. Хоча, якщо не доходитиме мирними шляхами, то доведеться карати”, – сказав Мартиненко.