Марині Овсянніковій не вручать премію за свободу слова

До переліку лауреатів цьогорічної «Премії ЗМІ за свободу» від німецької Weimer Media Group потрапили президент Володимир Зеленський, лідерка білоруської опозиції Світлана Тіхановська та ексредакторка російського «Першого каналу» Марина Овсяннікова, але після скарги України останню прибрали зі списку.

Підписуйтесь на нас у telegram

Німецька медіагрупа Weimer Media Group оголосила, що цього року її нагорода буде присвячена боротьбі за свободу у Східній Європі.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Deutsche Welle.

«Українці, білоруси та росіяни стоять на передовій боротьбі проти зла, проти війни та тиранії у Східній Європі та мужньо захищають свою, а також нашу, свободу. Словами, справами, великою відвагою та своїми життями», — заявили в журі.

Так, одними з лауреатів «Премії ЗМІ за свободу» оголосили президента України Володимира Зеленського, лідерку білоруської опозиції Світлану Тіхановську та російську журналістку Марину Овсяннікову.

Нацрада України з питань телебачення та радіомовлення заявила, що порівнювати внесок у просування демократії та миру у Європі президента України та Овсяннікової (яка упродовж багатьох років працювала на одному з найбільших російських пропагандистських каналів) неприйнятно. Регулятор закликав Weimer Media Group та медіаспільноту «обрати правильну позицію» та відмовитися від вручення премії російській журналістці.

Раніше, Марина Овсяннікова вибігла під час прямого етеру програми «Время» до студії за спину ведучої з плакатом «No War. Не вірте пропаганді, тут вам брешуть» та скандувала: «Зупиніть війну! Ні війні!». Майже одразу жінку затримали, а канал оголосив про початок перевірки інциденту. Перед своєю акцією Овсяннікова записала відеозвернення, де заявила, що дії рф в Україні є злочином, а сама росія ㅡ агресором