ЛИТВА ЗВИНУВАТИЛА РОСІЙСЬКІ ЗМІ В ДЕЗІНФОРМАЦІЇ

Основним джерелом дезінформації в Литві залишаються ЗМІ, контрольовані Росією.

Міністерство оборони Литви в щорічному звіті про стан національної кібербезпеки звинуватило російські ЗМІ в дезінформації.

Стверджується, що основним джерелом дезінформації в Литві залишаються ЗМІ, контрольовані Росією.

У звіті говориться, що в Литві збільшилася кількість кібератак, які були більш просунутими як з точки зору технологічних рішень, так і з точки зору контенту. При цьому автори стверджують, що «недружні до Литви джерела інформації» прагнули формувати негативний імідж країни на Заході.

«Був сформований образ Литви як ворожої і ненадійної держави. Не вдалося уникнути контенту, що розпалює війну і національну ненависть, і були використані непрозорі елементи побудови контенту і елементи обману: фальсифіковані факти, навмисно спотворені заяви, коментарі або прес-релізи публічних осіб, візуальні матеріали, виготовлені за допомогою відеомонтажу, під прикриттям особистостей інших осіб або установ», — вказується в документі.

Влада прибалтійських республік неодноразово перешкоджала роботі російських ЗМІ. 31 січня в аеропорту Вільнюса була затримана кореспондентка телеканалу «Звезда» Юлія Шатілова, яка прибула в Литву для зйомок серії репортажів.

У грудні 2019 го року на тиск влади поскаржилися співробітники агентства Sputnik в Естонії. За їхніми словами, керівництво країни під загрозою кримінального переслідування зажадало від них припинити працювати на російське агентство. Таллінн пояснив це санкціями проти генерального директора міжнародного інформаційного агентства «Росія сьогодні» Дмитра Кисельова.