Литва закликає Грузію підтримувати Україну та запевнила в підтримці курсу до НАТО

У зв'язку з прагненням Грузії до членства в НАТО і Євросоюзу, міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс закликає всі політичні сили цієї країни згуртуватися для реформ.

Про що було заявлено в середу ввечері, повідомляє Kyiinfo з посиланням на МЗС Литви

На цьому тижні правляча партія Грузії і опозиція підписали за підтримки ЄС і США угоду, яка завершила тривалу політичну кризу, що викликала занепокоєння на Заході у зв’язку з ослабленням демократії. Угоду запропонував партіям голова Ради керівників ЄС Шарль Мішель. Нею завершується бойкот опозиції в парламенті, і створюються умови для великих виборів і судових реформ.

На зустрічах з президентом Грузії Саломе Зурабішвілі, прем’єром Іраклієм Гарібашвілі та іншими посадовими особами Г. Ландсбергіс висловив підтримку прагненню Грузії вступити в ЄС і НАТО з боку Литви, акцентував на необхідності пропозиції реформ, необхідних для процесу інтеграції.

Крім того, представники двох країн домовилися про тісну співпрацю в підготовці до саміту Східного партнерства ЄС. У цьому контексті глава МЗС Литви акцентував на важливості координації Грузії з іншими партнерами – Україною і Молдовою.

Говорячи про виклики безпеки в Закавказзі, литовський міністр і представники Грузії акцентували, що найбільшу загрозу в цьому створює агресивна поведінка Росії окупація однієї п’ятої території Грузії. Ландсбергіс пообіцяв продовжувати підтримувати суверенітет і територіальну цілісність Грузії, активно піднімати це питання на міжнародній арені.

Читайте також: Литва підтримала США щодо санкцій по відношенню до Росії