Литва очікує реакції НАТО щодо військових дій Білорусі

За даними США, Росія направила на навчання до Білорусі понад 30 тисяч військових

Підписуйтесь на нас у telegram

У зв’язку з тим, що російські війська залишилися в Білорусі, необхідно змінити архітектуру стримування в Литві та інших країнах регіону, вважає голова Комітету Сейму з національної безпеки і оборони (КНБО) Лаурінас Кащюнас.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Delfi.ru

Лаурінас Кащюнас відрегував на заяву міністра оборони Білорусі Віктора Хреніна про те, що спільні навчання з російськими військовими, які мали завершитися в ці вихідні, буде продовжено. Коли планують завершити ці навчання, не уточнюється.

“Це безперечно поворотний момент, який, я думаю, спонукає НАТО та наших стратегічних союзників перебудувати нашу архітектуру стримування”, – сказав BNS Кащюнас у понеділок.

“Реакцією на те, що вже сталося, в принципі, має стати зовсім інша архітектура стримування в країнах Балтії. Сили мають бути не тільки в Польщі, а й за Сувалкським коридором. Це має бути нашою дипломатичною метою зараз”, — сказав глава комітету.

Він вважає, що за нинішніх умов Литва стає Західним Берліном часів холодної війни.

Ті майже 700 км кордону з Білоруссю де-факто повинні вважатися кордоном з Російською Федерацією. Білорусь більше не має жодної незалежності. Нагадаю, що (міністр закордонних справ Білорусі – BNS) Володимир Макей провів прес-конференцію і сказав, що ми обов’язково виведемо війська І де зараз Макей?“, — сказав Кащюнас.

Він назвав декілька сценаріїв: або російські солдати в Білорусі залишаться там під прикриттям створення навчальних центрів, або війська будуть виведені, але техніка залишиться.

На думку голови КНБО, частиною архітектури стримування має бути максимальне розгортання передових сил у Балтійських країнах та постійна безперебійна військова присутність американців.

“Зараз (російські – BNS) наміри спрямовані проти України, але якщо стримування не вистачить, наміри можуть змінитися, може з’явитися бажання випробувати щось ще. У нашому регіоні необхідно суттєво посилити архітектуру, що стримує”, – сказав Кащюнас.

Навчання мали проходити до 20 лютого, але того ж дня стало відомо, що вони продовжуються через зростання напруженості в сусідній Україні. Спільні навчання у Білорусі підвищують побоювання можливого вторгнення Росії до України. Москва заперечує наявність таких планів.