Литва не видасть Тихановську для Лукашенка

У Вільнюсі іронізують, що уряд, який погодився б розглянути заявку Мінська про екстрадицію колишнього кандидата в президенти Білорусі, не проживе і доби.

Новина про те, що Слідчий комітет Білорусі спробує домогтися екстрадиції Світлани Тихановської, нікого в Литві, де живе екс-кандидат в президенти Білорусі, не здивувала. Офіційний Мінськ регулярно робить такі спроби щодо критиків режиму Лукашенка, вимушено виїхали з країни, – пишуть місцеві видання.

У лютому білоруська влада намагалися переконати Латвію видати їм іншого колишнього претендента на президентський пост – Валерія Цепкало. Але якщо йому висувають звинувачення в корупції і хабарництві, то Тихановській приписують підготовку заворушень і захоплення урядових будівель. Екс-кандидат через свого представника Анну Красуліну звинувачення відкинула.

Як показують більш 200 днів білоруського протесту, Світлана Тихановська і її команда підтримувала тільки мирні методи“, – йдеться в повідомленні, розісланому журналістам.

Заступник міністра закордонних справ Литви Мантас Адоменас в телефонній бесіді з DW сказав: “Я думаю, в керівництві Білорусі добре розуміють: будь-який запит про видачу Світлани Тихановської буде дією чисто ритуальною. Литва не видає людей, що піддаються політичним переслідуванням. У Мінську прекрасно знають, яку відповідь ми їм дамо “.

Литва в цьому питанні не єдина, нагадує директор Центру східноєвропейських досліджень у Вільнюсі Лінас Кояла: “Режим Лукашенко не визнаний легітимним ні в Литві, ні в інших країнах ЄС. Більш того, факти порушень прав людини, насильства проти мирних демонстрантів в Білорусі добре задокументовані. Ряд білоруських силовиків знаходяться під міжнародними санкціями за порушення прав людини. Це робить практично неможливими двосторонні відносини Литви з режимом Лукашенка “.

Джерело: DW