Литовська земельна служба розірвала договір із “Домом Москви” у Вільнюсі

Договір розірвано достроково.

Підписуйтесь на нас у telegram

Таке рішення НЗСЛ (національна земельна служба Литви) прийнято з урахуванням ухвали Верховного адміністративного суду Литви, в якій йдеться, що діяльність “Дома Москви” становить загрозу національній безпеці”, – йдеться у повідомленні служби у понеділок.

Рішення щодо державної земельної ділянки площею 1446 кв. м на вулиці О.Юозапавічюса у столиці було прийнято минулого тижня після набуття чинності відповідної ухвали суду.

Вільнюське міське самоврядування звернулося до НЗСЛ щодо розірвання договору на використання земельної ділянки з публічною установою “Московський культурно-діловий центр – Будинок Москви”, а щодо зносу будівлі – до Державної інспекції планування територій та будівництва.

В оцінці загроз національній безпеці Департаменту національної безпеки Литви за 2017 рік йдеться, що перспективи проєкту “Дома Москви” у Вільнюсі “мають відносно високе символічне та практичне значення для Росії як потенційного інструменту її впливу, політики співвітчизників та публічної дипломатії”.

Восени минулого року Верховний адміністративний суд Литви остаточно відхилив скаргу забудовника “Московський культурно-діловий центр – Будинок Москви” на невиданий дозвіл на будівництво.