[:ru]Останься в Украине[:ua]Лишись в Україні[:]

Кількість українців, які прагнуть знайти себе за кордоном, щороку росте.

[:ru]

По мнению большинства молодежи, особенно той, которая связана со сферой инновационных технологий, в развитых странах гораздо больше возможностей. И такая позиция существенно влияет на потерю интеллектуального, и как следствие, экономического капитала Украины.

Мы расскажем, что по этому поводу думают ведущие разработчики IТ-технологий: соучредитель легендарной компании «Apple» Стив Возняк, соучредитель платформы Kickstarter Чарльз Адлер, “отец” технологии «Siri» Адам Чеер, которые в начале октября посетили Киев в рамках масштабного бизнес-форума Европы «Olerom Forum 1». Своим видением поделились и организаторы форума.

Ольга Редзюк, директор компании “Olerom”

“- В любой стране есть свои правила, свои плюсы и минусы. В Украине очень много возможностей, но сейчас наша молодежь их до конца не видит, и больше сталкивается с препятствиями. Идеей форума нам хотелось показать, что лучше меняться самому, делать какие-то действия, прежде чем кого-то обвинять.. Чтобы слушая спикеров мирового уровня, которые от мечты к результату создавали свои проекты вне времени и обстоятельств, это заряжало и вдохновило на действия”.

Результат пошуку зображень за запитом "Ольга Редзюк"

Ольга Редзюк, директор компании “Olerom

Своими впечатлениями от лекций гуру ІТ-технологий, с нами поелилась и студентка КНУ им. Тараса Шевченко факультета международных коммуникаций Марта Гнатишин, которая в университете участвовала и победила в конкурсе бесплатного посещения желаемого форума.

“- Несмотря на то, что я получила бесплатный билет, я пришла с определенной целью. Во-первых, послушать всемирно известных и успешных людей в бизнесе. Во-вторых, узнать о техниках развития собственных стартапов, об этом много рассказал Илья Лаурс, что было для меня очень полезно. Сейчас каждая сфера зависит от инноваций. Их нужно внедрять с помощью привлечения креативных молодых людей, и особенно важно понимать это на уровне менеджмента. “

Мы не могли не спросить Марту о ее планах на будущее. Собирается она реализовывать свои способности здесь, в Украине, или все же планирует выехать за границу.

“- Я сейчас учусь одновременно и в Украине, и за рубежом. И мне кажется, что возможностей больше в своей стране. Во Франции, Польши, Германии приоритеты ставят на своих граждан. Поэтому я считаю, что в нашей стране должны поддерживать наших граждан, чтобы они никуда не выезжали. Хотя эта проблема характерна не только для Украины. Так же молодежь делает в Польше, Германии, они так же едут в Великобританию, США, Японию. “

В интересах страны, получение молодежью образования и опыта за рубежом, безусловно идет на пользу, при условии, если человек возвращается назад. С тем, что важно перенимать опыт, понимать идеи, которые внедряют прогрессивные государства – не поспоришь. Если накапливать знания и практику развитых стран мира, то и реализация их в Украине, постепенно может снизить желание украинской молодежи ехать за границу, – подтвердили нам посетители форума.

Относительно качества образования, и на какие науки должны обратить внимание украинцы, своим мнением поделился Чарльз Адлер – соучредитель популярной краудфандинговои платформы “Kickstarter”:

“Лично мне интересно что мы можем дать молодежи, какие возможности мы предложим, чтобы они стали новыми Илон Маском или изобретателями таких явлений как криптовалюта. Все зависит от ваших действий.”

Результат пошуку зображень за запитом "Чарльз Адлер"

Чарльз Адлер, сооснователь популярной краудфандинговой платформы «Kickstarter

По мнению господина Адлера, чтобы подготовить молодое поколение к будущему, нужно дать ему свободу выбора и обеспечить всеми необходимыми условиями. Чтобы в дальнейшем каждый мог использовать весь свой потенциал. Но создала Украина необходимые условия? Вопрос остается открытым.

Важно понимать, – говорят специалисты, – что если бы в Украине были комфортные условия для самореализации молодежи, здесь была бы совершенно другая экономическая реальность. А пока получается так: молодое поколение может и хочет остаться в своей стране, а госчиновники, которые наделены полномочиями выполнять функции государства, содействуют этому процессу в основном теоретически. Мало осознавая, что государство, которое не имеет ресурсов и механизмов влияния на утечку мозгов из страны, будет продолжать терять маркетологов, IT-специалистов, топ-менеджеров, ученых.

[:ua]

На думку переважної частини молоді, особливо тієї, що пов’язанана зі сферою інноваційних технологій, у розвинених країнах набагато більше можливостей. І така позиція суттєво впливає на втрату інтелектуального, і як наслідок, економічного капіталу України.

Ми розповімо, що з цього приводу думають провідні розробники ІТ технологій: співзасновник легендарної компанії «Apple» Стів Возняк, співзасновник платформи «Kickstarter» Чарльз Адлер, “батько” технології «Siri» Адам Чеер, які на початку жовтня відвідали Київ у межах масштабного бізнес-форуму Європи «Olerom Forum 1». Про своє бачення розповіли і організатори форуму.

Ольга Редзюк, директор компанії “Olerom”

“- У будь-якій країні є свої правила, свої плюси і мінуси. В Україні дуже багато можливостей, але зараз наша молодь їх до кінця не бачить, і більше стикається з перешкодами. Ідеєю форуму нам хотілося показати, що краще змінюватись самому, робити якісь дії, перш ніж когось звинувачувати.. Щоб слухаючи спікерів світового рівня, які від мрії до результату створювали свої проекти поза часом і обставин, це заряджало і надихнуло на дії.”

Результат пошуку зображень за запитом "Ольга Редзюк"

Ольга Редзюк, директор компанії “Olerom”

Своїми враженнями від лекцій гуру ІТ-технологій, вже ділилась студентка КНУ ім. Тараса Шевченка факультету міжнародних комунікацій Марта Гнатишин, яка в університеті брала участь та перемогла у конкурсі безкоштовного відвідування омріяного форуму.

“- Не дивлячись на те, що я отримала безкоштовний квиток, я прийшла з певною метою. По-перше, послухати всесвітньовідомих і успішних людей в бізнесі. По-друге, дізнатися про техніки розвитку для власних стартапів, про це багато розповів Ілля Лаурс, що було для мене дуже корисно. Зараз кожна сфера залежить від інновацій. Ці інновації потрібно впроваджувати за допомогою залучення креативних молодих людей, і особливо важливо розуміти це на рівні менеджменту.”

Ми не могли не запитати Марту про її плани на майбутнє. Чи збирається вона реалізовувати свої здібності тут, в Україні, чи все ж таки планує виїжджати за кордон.

“- Я зараз навчаюсь одночасно і в Україні, і за кордоном. І мені здається, що можливостей більше у своїй країні. У Франції, Польщі, Німеччини пріоритети ставлять на своїх громадян. Тому я вважаю, що в нашій країні повинні підтримувати наших громадян, щоб вони нікуди не виїжджали. Хоча ця проблема характерна не лише для України. Так само молодь робить у Польщі, Німеччині, вони так само їдуть до Великобританії, США, Японії.”

В інтересах країни, отримання молоддю освіти та досвіду за кордоном, безумовно йде на користь, за умови, якщо людина повертається назад. З тим, що важливо переймати досвід, розуміти ідеї, які впроваджують прогресивні держави – не посперечаєшся. Якщо накопичувати знання та практику розвинених країн світу, то і реалізація їх в Україні, поступово може знизити бажання української молоді їхати закордон, – підтвердили нам відвідувачі форуму.

З приводу якості освіти, та на які науки треба звернути увагу українцям, своєю думкою поділився Чарльз Адлер – співзасновник популярної краудфандингової платформи «Kickstarter»:

“- Особисто мені цікаво що ми можемо дати молоді, які можливості ми запропонуємо, щоб вони стали новими Ілон Маском або винахідниками таких явищ як криптовалюта. Все залежить від ваших дій.”

Результат пошуку зображень за запитом "Чарльз Адлер"

Чарльз Адлер, співзасновник популярної краудфандингової платформи «Kickstarter»

На думку пана Адлера, аби підготувати молоде покоління до майбутнього, потрібно дати йому свободу вибору та забезпечити усіма необхідними умовами. Щоб у подальшому кожен міг використати увесь свій потенціал. Та чи створила Україна необхідні умови? Питання лишається відкритим.

Важливо розуміти, – кажуть фахівці, – що якби в Україні були комфортні умови для самореалізації молоді, тут була б абсолютно інша економічна реальність. А поки виходить так: молоде покоління можливо і хоче залишитись в своїй країні, а держчиновники, що наділені повноваженнями виконувати функції держави, підтримують цей процес здебільшого теоретично. Не усвідомлюючи, що держава, ктра не має ресурсів та механізмів впливу на відтік мізків з країни, буде продовжувати втрачати маркетологів, ІТ-фахівців, топ-менеджерів, вчених.

[:]