Ляшко розповів, чому перед COVID-щепленням не потрібні аналізи

Робити щеплення раніше або пізніше визначених термінів бажано лише за крайньої потреби.

Жодних аналізів чи ПЛР-тестувань перед проведенням щеплень, у тому числі й проти COVID-19, робити не потрібно. Про це сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на брифінгу 27 жовтня.

“Чи потрібно здавати ПЛР-тест чи тест на антитіла перед вакцинацією? Тест на антитіла перед щепленням не є інформативним, тож робити його не потрібно. У жодній країні світу люди не здають аналізів перед проведенням вакцинації, ані рутинної, ані від COVID-19”,- сказав міністр.

Також, за його словами, немає потреби перед проведенням вакцинації вимірювати артеріальний тиск.

“Така практика застосування і в інших країнах, де ніхто не призначає жодних додаткових обстежень чи аналізів перед вакцинацією”, – наголосив Ляшко.

Люди які перехворіли на COVID-19, також мають зробити щеплення від коронавірусної хвороби.

“Навіть якщо ви перехворіли на COVID-19 щеплення робити потрібно. Хоча в людей, які одужують від COVID-19, може виробитися імунітет від коронавірусу, поки невідомо, як довго і наскільки добре він захищатиме. Вакцини забезпечують надійніший захист. Навіть у випадку інфікування вакциновані переносять хворобу набагато легше, без ускладнень та практично не потребують госпіталізації”, – розповів міністр.

Також відомо, що при пропуску терміну введення другої дози ковід-вакцини необхідно за першої нагоди звернутися у пункт щеплення, проходити курс щеплення заново не потрібно.

“У разі якщо рекомендований термін (введення другої дози ковід-вакцини – ред.) перевищено, при першій нагоді звертайтеся у пункт вакцинації, щоб отримати повний курс щеплення і гарантований захист. І це буде завершення курсу щеплення. Не потрібно робити повторний курс, тобто ще раз”, – повідомив Ляшко.

Міністр нагадав, що для вакцин, які використовуються в Україні, передбачено щеплення два рази з відповідним інтервалом: вакцина Комірнаті (Pfizer) – через 21 день; вакцина Коронавак – через 14 або 28 днів; вакцина АстраЗенека – в проміжку між 4 та 12 тижнем.

Також Ляшко поінформував, що ті, хто отримав перше щеплення від коронавірусної хвороби за кордоном, можуть отримати другу дозу в Україні.

При проведенні вакцинації за кордоном необхідно отримати довідку, в якій вказано дату щеплення, назву та серію препарату, місце проведення. Довідка має бути завірена закладом охорони здоров’я чи лікарем, який проводив щеплення.

“Покажіть цю довідку своєму сімейному лікарю в Україні, щоб він вніс ці дані в електронну систему охорони здоров’я. Далі зверніться в пункт щеплення, де є необхідна вам вакцина, та отримайте вакцинацію”, – роз’яснив міністр.

Як відомо, до кінця року в Україні очікується 18 мільйонів 850 тисяч доз COVID-вакцини за укладеними державою контрактами та в межах глобальної ініціативи COVAX.

Фото: Громадське

Підписуйтесь на наш канал telegram