Лялькові майстри створили образи найвідоміших українок

Автори трьох робіт, які отримають більшу кількість голосів, будуть нагороджені грошовими грантами, проголосувати можна на сайті.

Магазин “Антошка” розробив новий проєкт, над яким працювали десятки талановитих лялькових майстрів України — “Barbie: Пані України”.

За задумом авторів, українська історія, яка налічує сотні видатних жінок українського походження, і продовжує писатися саме зараз повинна мати свої ляльки з обличчям відомих українок.

Виставка ляльок, що втілюють їхні образи, подарує відвідувачам надію у майбутнє, в успішність жінок в різних сферах життя, віру у свої сили у здійсненні мрій“, – говорять представники виставки.

Лялькові майстри з усієї України, відтворили образи найвідоміших українок в костюмах ляльок Barbie. Це відомі особистості минулого та сьогодення, які внесли вагомий вклад у культуру України, залишили слід в історії, власними силами досягли успіху, повідомляє “Кий-Інфо“.

Серед ляльок можна побачити Яну Зінкевич – українського медика-добровольця. Начальницю Медичного управління та реабілітації бійців УДА. Командирку Медичного батальйону “Госпітальєри”. Або відому українку з минулого – Княгиню Ольгу, правительку Київської Русі з 945 до 960 року, яка була регентом при неповнолітньому Святославі, після загибелі чоловіка, київського князя Ігоря Рюриковича. Вона провела важливі економічні, податкові, політичні та релігійні реформи, зберегла династію Рюриковичей.

Тут є письменниці, акторки, співачки, військові, волонтери, княгині, трипільська жриця та навіть героїня поеми Шевченка. Автори трьох робіт, які отримають більшу кількість голосів, будуть нагороджені грошовими грантами. Голосування триватиме до 18.04.21. Кожен бажаючий може проголосувати до 3-х разів, при цьому тільки 1 раз за кожну роботу.

Alyona Alyona – музикант, співачка, реперка. Крім музичного таланту їй вдалось розбити стереотип, за яким зірка для досягнення успіху має бути модельної зовнішності. 
Берта Раппопорт – перша жінка-капітан на Чорному морі.
Народилась в Одесі у 1914 р, закінчила Одеський морський технікум, у 1931 отримала диплом штурмана далекого плавання. У 1938 р разом з екіпажом пароплаву «Катаяма» попала у фашистський полон в Іспаніі, перебувала у концтаборі.
Віра Холодна – (Віра Василівна Левченко) видатна акторка «німого» кіно.
Народилась у Полтаві, 1893 р. – померла у 1919 р., в Одесі, підчас пандемії «іспанського грипу».
Марко Вовчок (Марія Олександрівна Вілінська) – письменниця, перекладачка, видавниця.
Збагатила українську літературу жанрами соціально-проблемного оповідання, баладного оповідання, соціальної повісті, психологічного оповідання та повісті, соціальної казки, художнього нарису.
Квітка Цісик, Квітослава-Орися Цісик, Kacey Cisyk, американська співачка українського походження, оперна та блюзова співачка, виконавиця українських пісень.
Пісня You Light Up My Life для однойменного фільму у її виконанні, отримала 1978 року «Оскар» і «Золотий глобус» у категорії «Найкраща пісня до фільму».
Ольга Кобилянська – модерністська письменниця, учасниця феміністичного руху на Буковині.
Княгиня Ольга – правителька Київської Русі з 945 до 960 року, регентом при неповнолітньому Святославі, після загибелі чоловіка, київського князя Ігоря Рюриковича.
Трипільска жриця – жриця Великої Богині, Великої Мати, яку вшановували 6000 років тому на території Давньої Європи. Найбільшу кількість артефактів знайдено біля села Небелівка, Кіровоградська обл.
Катерина – героїня поеми (1839р.) та картини (1842 р.) Т. Г. Шевченка.
Образ присвячено до дня народження поета 9 березня (1814 р.).

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform