Львівський військкомат опублікував списки осіб, що ухиляються від призову у Facebook

У публікації львівського військового комісаріату згадувалося 15 тисяч осіб, які не з’явилися до місцевих військкоматів, хоча підлягають призиву. За словами юристів та політиків це є порушенням прав людини.

У повідомленні зазначалися імена, прізвища, по батькові  та дати народження «ухилянтів» з усієї львівської області. Зараз список вже видалили з соцмережі.

Пост викликав шквал критики серед користувачів Facebook. У коментарях писали, що список порушує українське законодавство. Цю думку поділяє представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Богдан Крикливенко. Під одним з постів він написав, що оприлюднення цієї інформації – адміністративне правопорушення і ті, хто її опублікував понесуть відповідальність.

З приводу публікації висловився і виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко. «Це є порушенням закону про таємницю персональних даних», – написав він. Втім на думку Павліченка жоден з тих, чиї імена були опубліковані, не буде оскаржувати дії львівського військкомату.

Раніше львівський обласний військкомат вже розшукував «ухилянтів» у кав’ярнях та розважальних закладах Львова. 3 листопада патрульна поліція провела спецоперацію «Емігрант» під час якої виявила 12 призовників, що ухилялися від військової служби. І хоча така дія поліції викликала критику з боку громадськості, жодної скарги на правоохоронців не надходило.