[:ru]Львовский военкомат опубликовал списки лиц, уклоняющихся от призыва в Facebook[:ua]Львівський військкомат опублікував списки осіб, що ухиляються від призову у Facebook[:]

У публікації львівського військового комісаріату згадувалося 15 тисяч осіб, які не з’явилися до місцевих військкоматів, хоча підлягають призиву. За словами юристів та політиків це є порушенням прав людини.

[:ru]

В сообщении указывались имена, фамилии, отчества и даты рождения «уклонистов» со всей Львовской области. Сейчас список уже удалили из социальной сети.

Пост вызвал шквал критики среди пользователей Facebook. В комментариях писали, что список нарушает украинское законодательство. Это мнение разделяет представитель Секретариата Уполномоченного Верховной Рады по правам человека Богдан Крикливенко. Под одним из постов он написал, что обнародование этой информации – административное правонарушение и те, кто ее опубликовали понесут ответственность.

По поводу публикации высказался и исполнительный директор Украинского Хельсинского союза по правам человека Александр Павличенко. «Это является нарушением закона о тайне персональных данных», – написал он. Но по мнению Павличенко никто из тех, чьи имена были опубликованы, не будет обжаловать в суде действия львовского военкомата.

Ранее львовский областной военкомат уже разыскивал «уклонистов» в кафе и развлекательных заведениях Львова. 3 ноября патрульная полиция провела спецоперацию «Эмигрант», во время которой обнаружила 12 призывников, уклонявшихся от военной службы. И хотя такое действие полиции вызвала критику со стороны общественности, ни одной жалобы на правоохранителей не поступало.

[:ua]

У повідомленні зазначалися імена, прізвища, по батькові  та дати народження «ухилянтів» з усієї львівської області. Зараз список вже видалили з соцмережі.

Пост викликав шквал критики серед користувачів Facebook. У коментарях писали, що список порушує українське законодавство. Цю думку поділяє представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Богдан Крикливенко. Під одним з постів він написав, що оприлюднення цієї інформації – адміністративне правопорушення і ті, хто її опублікував понесуть відповідальність.

З приводу публікації висловився і виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко. «Це є порушенням закону про таємницю персональних даних», – написав він. Втім на думку Павліченка жоден з тих, чиї імена були опубліковані, не буде оскаржувати дії львівського військкомату.

Раніше львівський обласний військкомат вже розшукував «ухилянтів» у кав’ярнях та розважальних закладах Львова. 3 листопада патрульна поліція провела спецоперацію «Емігрант» під час якої виявила 12 призовників, що ухилялися від військової служби. І хоча така дія поліції викликала критику з боку громадськості, жодної скарги на правоохоронців не надходило.

[:]