Луценко визнав, що конфлікт ГПУ з НАБУ не мав бути публічним

Генеральний прокурор додав, що зацікавлений у співпраці з агентством, щоб подолати корупцію.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко визнав, що публічність суперечки між відомствами ГПУ та НАБУ була «неправильною». Про це він повідомив журналістам у Брюсселі 30 січня.

«Так, дійсно, минулого року інформаційна атака цих інституцій одна на одну, можливо, була цікавою, але не корисною, ні для нас із Ситником (директор НАБУ), ні для наших відомств, ні для України. … Я думаю, така ступінь публічності була неправильною», – сказав Луценко журналістам.

Генпрокурор назвав минулорічний конфлікт «потрібною розмовою», через те що навколо ГПУ і НАБУ точиться забагато міфів та фейкових новин. А також додав, що як ніхто інший зацікавлений у ефективності НАБУ, адже саме це відомство займається розслідуванням корупції у колах високопосадовців. Луценко додає, що вважає важливим покласти край практиці провокації хабарів.

Нагадаємо, конфлікт між НАБУ та ГПУ відбувся 29 листопада. Тоді агент НАБУ під прикриттям планував дати хабар співробітниці міграційної служби Дині Пімаховій. ГПУ та Пімахова, яка звернулася до прокуратури, стверджували, що співробітник НАБУ самостійно запропонував хабар. НАБУ відповідало, що хабар вимагала Пімахова, а ГПУ звело нанівець півроку роботи під прикриттям.