[:ru]Луценко признал, что конфликт ГПУ и НАБУ не должен был стать публичным[:ua]Луценко визнав, що конфлікт ГПУ з НАБУ не мав бути публічним[:]

Генеральний прокурор додав, що зацікавлений у співпраці з агентством, щоб подолати корупцію.

[:ru]

Генеральный прокурор Украины Юрий Луценко признал, что публичность спора между ведомствами ГПУ и НАБУ была «неправильной». Об этом он сообщил журналистам в Брюсселе 30 января.

«Да, действительно, в прошлом году информационная атака этих двух институций одна на другую, возможно, была интересной, но не полезной, ни для нас с Сытником (директором НАБУ), ни для наших ведомств, ни для Украины… Я думаю, такая степень публичности была неправильной», – сказал Луценко журналистам.

Генпрокурор назвав прошлогодний конфликт «необходимым разговором», ведь вокруг ГПУ и НАБУ сформировалось слишком много мифов и фейковых новостей. А также добавил, что как ни кто другой заинтересован в эффективности НАБУ, ведь именно это ведомство занимается расследованием коррупции в кругах высших чиновников. Луценко добавляет, что считает важным положить край практике провокации взяток.

Напомним, конфликт между НАБУ и ГПУ произошел 29 ноября. Тогда агент НАБУ под прикрытием планировал дать взятку сотруднице миграционной службы Дине Пимаховой. ГПУ и Пимахова, обратившаяся в прокуратуру утверждали, что сотрудник НАБУ самостоятельно предлагал взятку. НАБУ отвечало, что взятку требовала Пимахова, а ГПУ свело на нет полгода роботы под прикрытием.

[:ua]

Генеральний прокурор України Юрій Луценко визнав, що публічність суперечки між відомствами ГПУ та НАБУ була «неправильною». Про це він повідомив журналістам у Брюсселі 30 січня.

«Так, дійсно, минулого року інформаційна атака цих інституцій одна на одну, можливо, була цікавою, але не корисною, ні для нас із Ситником (директор НАБУ), ні для наших відомств, ні для України. … Я думаю, така ступінь публічності була неправильною», – сказав Луценко журналістам.

Генпрокурор назвав минулорічний конфлікт «потрібною розмовою», через те що навколо ГПУ і НАБУ точиться забагато міфів та фейкових новин. А також додав, що як ніхто інший зацікавлений у ефективності НАБУ, адже саме це відомство займається розслідуванням корупції у колах високопосадовців. Луценко додає, що вважає важливим покласти край практиці провокації хабарів.

Нагадаємо, конфлікт між НАБУ та ГПУ відбувся 29 листопада. Тоді агент НАБУ під прикриттям планував дати хабар співробітниці міграційної служби Дині Пімаховій. ГПУ та Пімахова, яка звернулася до прокуратури, стверджували, що співробітник НАБУ самостійно запропонував хабар. НАБУ відповідало, що хабар вимагала Пімахова, а ГПУ звело нанівець півроку роботи під прикриттям.

[:]