ЛЬОТЧИК-ЗРАДНИК ЗДАВАВ РОСІЯНАМ ІНФОРМАЦІЮ ЯК БОМБАРДУВАТИ ЛУЦЬКИЙ АЕРОДРОМ

Один з кращих штурманів, який служив до 2004 року на військовому аеродромі Луцька, виявився російським шпигуном. Він не лише зливав Росії дані для авіаудару по аеродрому

Один з кращих штурманів, який служив до 2004 року на військовому аеродромі Луцька, виявився російським шпигуном. Він не лише зливав Росії дані для авіаудару по аеродрому в мирному Луцьку, але й втягнув в це мережу інформаторів, серед яких – лучани. В Службі безпеці України розказали і показали, як вислідкували шпигуна та затримали його.

Ще на початку березня контррозвідники Служби безпеки України затримали під час перетину державного кордону керівника агентурної мережі ГУ Генштабу ЗС РФ – українського громадянина, колишнього військовослужбовця ЗС України. Це колишній льотчик, «який ненавидів країну, котрій давав присягу», Віталій Синельников.

Чоловік намагався вивезти секретні документи – світлини ключового оборонного об’єкту на території Західної України, Луцького військового аеродрому. Тут дислокується 204-та севастопольська бригада, виведена з окупованого Криму.

Як зазначила речниця УСБУ у Волинській області Іванна Поліщук, дані, які вивозив Віталій Синельников, могли бути використані для проведення терористичного акту на території аеродрому. Так, він уже встиг передати інформацію про маршрути та координати, за якими можна завдати авіаційних ударів по режимному об’єкту.

У поле зоре контррозвідки Віталій Синельников потрапив із початку війни на сході, адже вербував інформаторів і навіть створив цілу мережу з них. Окремих агентів серед авіаторів він використовував «в темну». Один з них – луцький авіалюбитель Ілля Сметанін. Чоловік каже, що прямих питань Синельников не задавав, натомість уточнював скільки бортів літає тощо.

Саме після таких фактів варто перепитати себе ще раз: чи готова Росія до відкритого наступу чи може вони “братній народ”?