Лідер німецьких лібералів закликав до зближення з Росією: реакція Берліну

Глава Вільної демократичної партії Німеччини Крістіан Лінднер закликав  «загерметизувати» питання анексії Криму задля досягнення прогресу в інших напрямах співпраці з Москвою.

За словами політика, західні країни повинні підготувати пропозиції, які мають змусити президента Росії Володимира Путіна змінити свою політику «без втрати обличчя».

“Говорячи про табу: я боюся, що Крим потрібно розглядати як довгостроковий тимчасовий стан”, – зазначив Лінднер.

Глава Вільної демократичної партії Німеччини Крістіан Лінднер закликав «загерметизувати» питання анексії Криму задля досягнення прогресу в інших напрямах співпраці з Москвою. За словами політика, західні країни повинні підготувати пропозиції, які мають змусити президента Росії Володимира Путіна змінити свою політику «без втрати обличчя». «Говорячи про табу: я боюся, що Крим потрібно розглядати як довгостроковий тимчасовий стан», — зазначив Лінднер.

На такі слова політика був змушений відреагувати Сенат Берліна. В заяві інституції підкреслюється, що позиція уряду Німеччини та Євросоюзу щодо анексії Криму лишається незмінною: анексія є порушенням міжнародного права, і не може бути визнана. «Анексією Росія порушила міжнародне право і поставила під питання світопорядок в Європі після Другої світової війни», — заявила речниця німецького уряду Ульріке Деммер.

Пізніше глава Вільної демократичної партії Німеччини Крістіан Лінднер прокоментував свою першу заяву, записавши відеозвернення. «Ми не приймаємо незаконну анексію Криму чи інші імперські жести, які надходять з Кремля. Але у відносинах потрібен рух, про це ми вже писали у своїй передвиборчій програмі. Нічого нового. Санкції мають бути посилені, якщо ми будемо бачити кроки назад. Але якщо ми бачитимемо прогрес, санкції мають бути послаблені», — зауважив лідер німецьких лібералів.